Kilenc góllal verték a horvátokat a Kemény-legények

A gálameccs után ezúttal „élesben” is megmérkőzött egymással Magyarország és Horvátország férfi vízilabda-válogatottja a Margitszigeten. A szerdai döntetlen után ezúttal kiütötte ellenfelét Kemény Dénes együttese.

MNO
2007. 07. 07. 16:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csapatból ezúttal Nagy Viktor, Gór-Nagy Miklós, Kiss Csaba és Hárai Balázs maradt ki. Azt már a mérkőzés előtt is tudtuk, hogy (a spanyolok elleni meccs mellett) az egyik legnehezebb találkozó vár Kemény Dénes együttesére a Világliga-selejtezőben. Egyrészt a horvátok a vb-címvédők, ráadásul szinte ugyanazzal a kerettel érkeztek Budapestre, másrészt szerdán már összecsapott a két válogatott, akkor 11-11-es döntetlen született. 2-2-ig itt is fej fej mellett haladtak a csapatok, ám ekkor a mieink nagyobb sebességi fokozatba kapcsolatba és elhúztak 3 góllal (5-2), ami kitartott a negyed végéig (6-3).

A második 8 perc úgy folytatódott, ahogy az első befejeződött: előbb Biros, majd Kiss Gergely egy gyönyörű ejtésgóllal volt eredményes. Fodor találatával már 6 góllal vezettek a mieink, azaz egyáltalán nem látszott, hogy a magyar csapat tagjai csupán 2 hete kezdték el a felkészülést a Világligára, az idei nyár egyetlen nemzetközi tornájára. A második negyed végén becsúszott pár hiba a magyarok játékába, hiszen több emberelőnyös helyzetet is kihagytak, ennek ellenére a horvátok nem tudtak közelebb zárkózni.

A 3. játékrész azonban ismét az elsőt idézte: másfél perc alatt Fodor és Biros is betalált az ellenfél kapujába, majd Benedek is megszerezte saját maga 2. találatát. (12-4) A horvátok egyre kevésbé voltak lelkesek, így a mieink ezt a negyedet is megnyerték 4-1-re. (13-5)

A záró felvonásra nem maradt más kérdés, csak a pontos végeredmény: 15-6. A magyar csapat továbbjutott a csoportból.

Férfi vízilabda Világliga, európai selejtező, 3. forduló, Margitsziget
Magyarország-Horvátország 15-6 (6-3, 3-1, 4-1, 2-1)
Legjobb góldobók: Kiss Gergely 4, Benedek, Kis Gábor, Biros, Fodor 2-2, ill. Dobud 2

(samsungsport.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.