-Felkértem a hírközlési hatóságot, hogy ellenőrizze, hogy a szolgáltatók az olcsóbb külföldi telefonálásból fakadó esetleges profitkiesésüket ne építsék be a belföldi percdíjak költségeibe – mondta Kóka János hozzátéve, hogy bízik abban, hogy az egyik mobilszolgáltató keddi bejelentése is hozzájárul ahhoz, hogy a magyar mobilos ügyfelek minél előbb élvezhessék a jelenleginél 50-60 százalékkal olcsóbb külföldi barangolás percdíjait.
Kóka János véleménye szerint hamarosan a külföldi mobiltelefonálás piacán is beindulhat a verseny, akár úgy, hogy a társaságok különböző roaming csomagokat alakítanak ki.
A gazdasági miniszter ismét arra hívta fel a Nemzeti Hírközlési Hatóság elnökét, hogy folyamatosan ellenőrizze a cégek tarifaképzését és ha szükséges, szigorúan szankcionáljon.
A gazdasági miniszter június elején jelentette be, hogy az Európai Unión belül a mobiltelefonok külföldi használata után (barangolás vagy roaming) legkorábban augusztus elején csökkenek a díjak a jelenlegi ár felére-harmadára az EU illetékes miniszteri tanácsának csütörtöki döntése alapján.
A gazdasági és közlekedési miniszter akkor úgy fogalmazott, hogy az uniós roaming-rendelet az uniós országokból kezdeményezett hazatelefonálás 250-650 forintos percdíjait 147 forintra, a hívásfogadás 95-220 forintos díjait pedig 72 forintra szorítja le a magyarországi mobilszolgáltatók esetében.
A Pannon GSM és a T-Mobile is augusztus 29-től csökkenti tarifáit az Európai Unión belül a mobiltelefonok külföldi használata után (roaming). A két mobilszolgáltató múlt hét csütörtöki közlése szerint a roaming hívások díjai az Európai Unió tagállamain belül kezdeményezett és az EU tagállamain belül végződő hívások esetén 38-79 százalékkal csökkennek. A Pannonnál és a T-Mobile-nál a kezdeményezett hívások díja bruttó 144 forint, a fogadott hívások díja pedig bruttó 70,80 forint lesz percenként, minden napszakban, időszakban és hálózatban.
(mti)

Kulja doktor csótányozott, a Péterfy Sándor utcai kórház feljelentette