Nem a revizionizmus szándékával, de azt kell mondani, hogy Nagy Magyarország nem veszett el – mondta Kövér László a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Sátoraljaújhelyen vasárnap. Legfeljebb a politikai határokat átszabták, de Magyarország ott van, ahol magyarok élnek, sőt ott is van, ahol magyarok már nem élnek, Magyarország ott van, ahol lelkünkben húzódnak határai – fogalmazott a Fidesz Országos Választmányának elnöke a VII. Magyar diákok és tanárok találkozója a Magyar Kálvárián elnevezésű rendezvény megnyitóján.
Azt kell mondani, hogy az ilyen találkozóknak az a legfontosabb funkciója, hogy végre megtapasztaljuk azt a lelki, szellemi, erkölcsi erőt, aminek egy idő után semmilyen politikai erő nem tud szembeszegülni. A Fidesz, amikor kormányon volt, megkezdte a nemzet határokon átnyúló újra egyesítését – tette hozzá a politikus, felsorolva az államalapítás ezeréves évfordulójának méltó megünneplését, a státusztörvényt, az ország építését, gyarapítását, anyagi, lelki, kulturális és szellemi életben egyaránt.
Kövér László kis trianoni tragédiának minősítette azt, hogy a kormányzás további lehetőségét 2002-ben „kiütötték kezükből..., az utánunk következő kormányok a ... nemzetpolitikában is károkat okoztak, de az ügy nem bukott el.”
A rendezvényen – amelyen felolvasták Orbán Vikor Fidesz-elnök üdvözlő sorait is – Wittner Mária (Fidesz) országgyűlési képviselő egyebek mellett azt mondta: 2004. december 5-e fájdalmasabb volt, mint Trianon. „Ott idegenek szabdalták meg hazánk testét, idegenek feszítették keresztre ezt az országot, de 2004. december 5-én a saját testvéreiktől, saját vérüktől kapták azt a pofont, azt a megalázást” a határon túl élők, amit próbálunk azóta is gyógyítgatni.
A Magyar diákok és tanárok találkozója a Magyar Kálvárián elnevezésű tábor lakói a Rákóczi hagyományok ápolása mellett megismerkedhetnek a környékkel: kirándulást tesznek többek között a Hegyközbe, Széphalomra, Füzérradványra, Kőkapura és a Kazinczy Ferenc emlékhelyére. A diákok megismerkedhetnek a magyar Szent Korona történetével is. A programok között szerepel az egynapos felvidéki kirándulás Borsiba, Leleszre és Nagytárkányra, könnyűzenei koncert, táncház, és sportversenyek. Idén rendezik meg először a tábor keretei között a Bartis Ferenc versmondó versenyt.
A hatnapos találkozót 2000-ben, a millennium jegyében szervezték meg első alkalommal határon inneni és túli magyar diákoknak és tanáraiknak.
(MTI)
Sikerült politikamentesen megtartani a Győrkőcfesztivált
