Lakópark gyermektábor helyett

Közpénzből őrizteti a csepeli önkormányzat azt a telket, amelyen lakóparkot kíván felépíteni egy külföldi vállalkozó. Úgy látszik, az önkormányzat vezetői minden terhet megpróbálnak levenni a vállalkozó válláról, hogy az már csak egy dologgal foglalkozhasson: a lehető leghamarabb kivághassa és ledózerolja a csepeli Kis-Duna part fás-bokros zöldövezeti környezetét – áll Németh Szilárd, a csepeli Fidesz–KDNP frakcióvezetőjének sajtóközleményében.

MNO
2007. 07. 27. 13:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közpénzből őrizteti a csepeli önkormányzat azt a telket, amelyen lakóparkot kíván felépíteni egy külföldi vállalkozó – állítja a csepeli Fidesz. A Kis-Duna part Csepel egyetlen összefüggő folyóparti zöldterülete, a kerület lakóinak kedvelt pihenő- és sportövezete. A folyóparti környezet és kilátás megóvása érdekében az elmúlt ötven évben itt csak egyemeletes családi házak épülhettek.

Nem csoda – olvasható a csepeli Fidesz közleményében –, hogy a csepeliek tiltakozását váltotta ki, amikor kiderült: a kerület vezetése szép csendben hagyott kijátszani egy értékes folyóparti telket, ahová hatszintes luxuslakóparkot kíván építtetni egy külföldi vállalkozó. A kerület lakói eddig 3000 tiltakozó aláírást adtak át a kerület vezetőinek, és egy egyesületet is létrehoztak a Kis-Duna part megmentésére. A Fővárosi Tervtanács is egyhangúlag kifogásolta a lakópark építészeti megoldását, volt, aki egyenesen úgy fogalmazott: „A hajó formájú épületsor olyan, mint egy szárazdokk. Az lenne a legszerencsésebb, ha vízre bocsátanák, azt’ leúszna a Fekete-tengerig, s nem kellene foglalkozni vele” – írja sajtóközleményében Németh Szilárd, a csepeli Fidesz–KDNP frakcióvezetője.

A frakcióvezető szerint megdöbbentő, hogy a csepeli önkormányzat MSZP-s vezetése mindezek ellenére is támogatta, most pedig már közpénzből is segíti a környezetromboló magánépítkezést. A Fidesz–KDNP csepeli frakciója ugyanis úgy tudja: az önkormányzat tulajdonában álló Csevak Kft. biztosítja a Hollandi út 18. szám alatt álló, magántulajdonban álló ingatlan őrzését.

A csepeli Fidesz birtokába került szerződésmásolat szerint a környezetet elpusztító vállalkozónak ezentúl arra sem lesz gondja, hogy az építkezésre be-, illetve az onnan kikerülő rakományt, forgalmat ellenőrizze, a közpénzből ugyanis még erre is futja. A szerződést a felek határozatlan időre kötötték, felmondani legkevesebb 60 napon belül lehet, összegét pedig titokban tartják.

A csepeli önkormányzat vezetése és a vállalkozó közötti összekacsintás jól érzékelhető abból is – állítják a helyi ellenzékiek –, hogy még nincs építési és bontási engedély az ingatlanra, de már megkezdődtek a „vízitelepnek” keresztelt, hajdan szebb napokat látott napközis tábor bontási előkészületei. (Az építtető csak elvi építési engedéllyel rendelkezik, de azt a környék lakói megtámadták a Fővárosi Bíróságon.)

A Fidesz–KDNP csepeli frakciója elfogadhatatlannak és törvénytelennek tartja, hogy profitorientált vállalatok magántulajdonú ingatlanjait közpénzből őrizzék. Felháborítónak és megengedhetetlennek tartják, hogy míg az önkormányzat a csepeli lakosokat egy kerítés vagy fészer átalakításáért is keményen megbírságolja, addig „az egyes politikusoknak igen kedves ingatlanfejlesztő” engedélyek nélkül bármit megtehessen.

A közleményben felszólítják Tóth Mihály polgármestert, hogy azonnal szerezzen érvényt a törvényesség és a közerkölcs érvényesülésének.

Az ügyben szerettük volna feltenni kérdéseinket a csepeli önkormányzat illetékeseinek, de pénteken kora délután már senkit sem lehetett elérni a hivatalban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.