Leszerepelt a „közszolgálati” média

Hiába kapott meghívást Horn Gyula 75. születésnapjára szinte az egész magyar média – lapunkat kizárták az eseményről –, érdemben senki nem számolt be a volt miniszterelnök botrányos kijelentéseiről. Arról is hallgatott mindenki, hogy az egykori szovjet pártfőtitkár, Mihail Gorbacsov miként vélekedett hazája 1956-os szerepvállalásáról. A közszolgálati szerkesztőségek csak háromnapos késéssel tudósítottak a történtekről.

Magyar Nemzet
2007. 07. 10. 22:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legszembeszökőbb a Magyar Távirati Iroda tudósítása volt. A közszolgálati hírügynökség – amely számos szerkesztőséget lát el hírekkel, így sok helyütt csak az MTI információira építve tudósítanak – egyetlen szóval sem említette, hogy Horn Gyula az államfő nénikéjét emlegette, amiért Sólyom László megtagadta tőle a magas állami kitüntetést. – Engedjétek meg nekem, hogy én ne foglalkozzak a kinevezéssel, bocsánat, a kitüntetéssel. Higgyétek el, hogy akad olyan éjszaka, tudom, hogy nem akarjátok elhinni, hogy róla álmodtam. Hogy a jó izéjét, nénikéjét! – fakadt ki a politikus. A távirati iroda azt is elhallgatta, hogy Mihail Gorbacsov volt szovjet pártfőtitkár ’56-ról úgy beszélt: „nem lehetett megúszni a szovjet bevonulás nélkül, (…) de szerencsére akadtak olyan emberek, akik kihúzták az országot a bajból, amely ezután szépen, fokozatosan fejlődött.”

Egyik vezető médium sem gondolta úgy, hogy ezen botrányos kijelentéseknek önmagukban is hírértékük volna; a beszámolók rendre magát az ünnepséget kezelték csak hírként, de azt nem, hogy Magyarországon, a legnagyobb kormánypárt által rendezett, a sajtó egy részét diszkrimináló eseményen a diktatúra legborzalmasabb fejezetéről mi minden hangozhatott el –
a kormánypolitikusok tapsától kísérve.

A helyzet a hétvége elmúltával némiképp megváltozott. Az egyik kereskedelmi csatorna segítségének köszönhetően a Hír TV és lapunk hozzájutott a teljes Horn- és Gorbacsov-beszédhez, majd az SZDSZ élesen elhatárolódott a két politikus kijelentéseitől, és Mécs Imre (MSZP) a Magyar Nemzetben hazaárulónak nevezett mindenkit, aki az ’56-os szovjet megszállást vállalhatónak tartja.
A kis párt megnyilvánulása és az egykori SZDSZ-képviselő elítélő nyilatkozata után, háromnapos késéssel végül a „közszolgálati” szerkesztőségek is hajlandók voltak felidézni az ünnepségen elhangzottakat. Kíváncsiak lettünk volna, hogy a Magyar Televízió és a Magyar Távirati Iroda miért kezelte meglehetősen szőrmentén (az MTI még úgy sem) az esetet pénteki tudósításaiban. Kert Attilát, az MTV hírigazgatóját nem értük el telefonon. Az MTI tulajdonosi tanácsadó testületének Fidesz által delegált tagja elmondta: nem ismeri a hírügynökség tudósításait, mert nagyon el volt foglalva, de kezdeményezni fogja az eset kivizsgálását. Gyarmati Lászlót arra kértük, hogy értesítse lapunkat a vizsgálat eredményéről.

Bodacz Balázs

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.