Mintegy félszáz esetben bizonyítottnak találtuk, hogy a szavazatszámláló bizottságok tagjai nem ellenőrizték a voksokat leadó választópolgárok személyazonosságát, ezzel megsértették a választás tisztaságának és a választási csalás megakadályozásának elvét – indokolta a döntést Ádám Antal, a grémium elnöke.
A döntés egyben azt jelenti, hogy a választást augusztus 8-ig meg kell ismételni „az Ormánság fővárosában”.
Nagy Attila, a város újonnan megválasztott polgármestere újságíróknak azt mondta: a döntés ellen felülvizsgálati kérelmet nyújt be a Baranya Megyei Bírósághoz.
Az időközi választásra azután került sor, hogy a képviselő-testület április 25-én feloszlatta önmagát. A tizenegy testületi tagból heten úgy döntöttek, morális okok miatt a jövőben nem kívánnak együtt dolgozni Förster Gyulával.
A feloszlatás hátterében a polgármester feleségének ingatlanvásárlása állt. Az asszony Sellyén hatmillió forintért vett telket egy tönkrement pécsi vállalkozástól. Ezt később a polgármester a városnak felajánlotta megvételre, azt ígérve, hogy haszon nélkül továbbadja az önkormányzatnak.
A képviselők többsége szerint azonban a polgármester nem mondott igazat, mert a telket egymillió forinttal drágábban kínálta az amúgy is nehéz helyzetben lévő településnek.
(MNO)

Kezdődik a Kormányinfó – kövesse élőben az Origón!