Mint ismert, Gyurcsány Ferenc többször kijelentette: soha nem látott erővel készülnek ősztől a népszavazási kampányra. Bár ősz még nincs, a kormánypárti politikusok már most megkezdték az ellenkampányt.
Most éppen Manherz Károly, az oktatási minisztérium szakállamtitkára a felsőoktatási intézményeket riogatja azzal, hogy a tandíj eltörlését kimondó népszavazás esetén kevesebb lesz a pénzük. A szakállamtitkár Debrecenben, az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozóján (EFOTT) rendezett hallgatói fórumon kijelentette: nem tudni, mivel zárul a tandíjjal kapcsolatos népszavazás, de az érdemben nem befolyásolja az egyetemek és a főiskolák költségvetését. A költségvetési támogatás mértékét ugyanis három évre előre meghatározták, a tandíj ezen felül pluszbevételt jelent az intézményeknek, amit fejlesztésre, illetve hallgatói támogatásokra fordíthatnak – tette hozzá. A tandíj rendszerének jelenlegi formáján nem kíván változtatni a szaktárca, illetve a kormányzat – jegyezte meg .
A szakállamtitkár szavai azt jelentik, hogy a tandíj (vagyis a képzési hozzájárulás) eltörlése esetén az egyetemek, főiskolák nem számíthatnak arra, hogy az így kieső forrásaikat pótolja az állam, tehát kevesebb pénz jutna fejlesztésre, ösztöndíjakra.
Manherz kijelentése azért is érdekes, mert Gyurcsány Ferenc és politikustársai népszavazással kapcsolatos ellenérvei között az is gyakran szerepel, hogy a sikeres referendum esetén valahonnan pótolni kell a kieső mintegy 30-50 milliárd forintot. Ennyi bevételre számít ugyanis a vizitdíjból, kórházi napidíjból s természetesen a tandíjból a kormányzat.
(MNO, MTI)

Lépre csalták a prostituálthoz érkező férfit, súlyos büntetésre számíthatnak