Robinho triplájával győztek a brazilok

A brazil válogatott a Copa America csoportkörének második fordulójában sem kápráztatta el a közönséget, de Robinho három góljával végül legyőzte Chilét.

MNO
2007. 07. 02. 7:45
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A labdarúgó Copa America B csoportjának 2. fordulójában a Selecao a Real Madrid csillagának mesterhármasával 3–0-ra verte Chilét. A Mexikó elleni 2–0-s vereség után Carlos Dunga együttesének kötelező volt a győzelem Chile ellen, s bár végül sikerült nyernie, a mutatott játékkal a gárda nem tudta meggyőzni a kétkedőket.

Az első körben vereséget szenvedő brazil együttes ezúttal sem játszott igazán jól, és sokáig csak egy vitatható 11-esből szerzett góllal vezetett. Az utolsó percekben azonban Robinho még kétszer betalált az ellenfél kapujába. így – csak az eredményt nézve – sima győzelmet aratott Dunga csapata.

Mexikó jobban megszenvedett Ecuadorral, mint az első körben a brazilok ellen, de sikerült nyernie, Castillo és Bravo találatával 2–1-re múlta felül Mendez révén eredményes ellenfelét, így hat pontjával már biztos továbbjutó.

Eredmények, B csoport:

Brazília-Chile 3-0
G.: Robinho (3)

Mexikó-Ecuador 2-1
G.: Castillo, Bravo, ill. Mendez

(samsungsport.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.