Vizsgálják a Malina Hedvig-nyomozás tavalyi leállítását

A nyitrai megyei ügyészség már vizsgálja, vajon törvényes volt-e a rendőrség és a járási ügyészség eljárása, amikor tavaly szeptemberben leállították a Nyitrán megvert magyar egyetemista, Malina Hedvig támadói utáni nyomozást.

MNO
2007. 07. 26. 15:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ügyben egy év múltán talán fordulatot ígérő lépésről csütörtökön számolt be a pozsonyi Pravda című lap. Jaroslav Macek ügyészségi szóvivő jelzése szerint néhány héten belül megállapítást nyerhet, vajon törvényesen járt-e el a járási ügyész akkor, amikor „azzal tett pontot az ügy végére, hogy a támadás nem történt meg.„

A törvények szerint az ügyészségnek két teljes hónapja van arra, hogy eldöntse: újraindul-e a Hedvig pokoljárásából kivezető utat ígérő nyomozás, vagy sem.

Malina Hedviget tavaly augusztus végén két ismeretlen bőrfejű támadó azért verte meg, mert magyarul beszélt. A rendőrség két hét múltán azzal az indoklással állította le a nyomozást, hogy a lány a történetet csak kitalálta. Később az ügyészség a hatóság megtévesztése és hamis tanúzás gyanúja miatt vádindítványt nyújtott be ellene, melynek alapján Hedviget a bíróság akár öt év szabadságvesztésre is ítélheti.

A fordulatot ígérő fejlemény előzménye az volt, hogy Ján Packa országos rendőrfőkapitány az eddig hivatalos véleményekhez képest kedden ”megengedhetőnek„ minősítette, hogy a lány mégis megverte valaki, de mint mondta: a cselekmény nem úgy történt, ahogy azt a sértett leírta. Ez a megítélés ellenkezik a belügyminiszter, Robert Kalinák tavalyi állításával, aki szerint a ”a cselekmény nem történt meg.„

Szerdán kiderült: az ügyben nyomozó rendőrök egyike Malina Hedvig kézírásos vallomásának gépi átiratából kihagyott egy fontos mondatot, ami jogszakértők szerint a nyomozati iratok meghamisításának minősül.

Csáky Pál, a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) elnöke a fejleményekre reagálva a belügyminiszter lemondását követelte, s annak a reményének adott hangot, hogy ha Kalinák ezt önként mégsem tenné meg, a parlamentben bízvást akad majd annyi képviselő, ahány elég lesz a belügyminiszter bizalmatlansági indítvánnyal történő eltávolításához.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.