Al-Dzsazíra
Mohamed al-Baradai, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) igazgatója kritizálja Washington közel-keleti fegyverkezési politikáját. Mint ismeretes, e hónap elején került nyilvánosságra, hogy az Egyesült Államok 30 milliárd dolláros fegyversegélyt nyújt tíz év alatt Izraelnek, és kedvezményes fegyvervásárlási lehetőséget kínál Szaúd-Arábiának és más, Öböl-menti országoknak.
Baradai szombaton adott interjút az osztrák Profil magazinnak, melyben erre a tervezetre is kitért. Véleménye szerint ahelyett, hogy az USA felfegyverezné szövetségeseit, inkább fejlesztésre fordíthatná az adni kívánt támogatást. Álláspontja szerint a pénz jobb helyen lenne, ha a szegénység elleni harcra, az emberi jogi helyzet javítására, vagy az oktatás színvonalának emelésére használnák.
Arra a kérdésre, hogy a felfegyverzés növeli-e a térség stabilitását és biztonságát, Baradai azt felelte, hogy éppen az ellenkezője igaz, inkább a válságot mélyíti.
A riporter kitért a francia segédlettel épülő líbiai atomerőmű kérdésére is. A NAÜ vezetője erre azt válaszolta, hogy nem látja veszélyesnek a helyzetet, hiszen a reaktor a nemzetközi szervezet felügyelete alatt lesz.
As-Sark al-Auszat
Szombaton eltemették a jordániai Ammanban, az iraki hadsereg hősi halottainak temetőjében Abdarrahmán Árifot, a volt iraki miniszterelnököt. Árif holttestét fehér mentőautóval, diplomáciai kísérettel (melyben maga az Ománba delegált iraki nagykövet is részt vett) szállították el al-Huszajn város kórházából, ahol szombat hajnalban hunyt el. A halottat utolsó útjára a családtagokon kívül Irakból érkezett szunnita, síita és kurd származású gyászolók és az iraki kormányzat hivatalos küldöttsége is elkísérte.
A küldöttség tagjai között volt az iraki belügyminiszter, Núrí al-Málikí és a jelenlegi köztársasági elnök, Dzsalál Talabáni személyes küldötte is.
Egy templomot is súlyos kár ért a viharban
