Kóka János az évtized beruházásának és támogatásának nevezte egy évvel ezelőtt a Hankook gumigyárának Magyarországra hozatalát – idézte fel a KDNP-s politikus. Soltész Miklós szerint a magyar állami költségvetés 2011 közepéig 26 milliárd forinttal támogatja ezt a gumigyárat, amelyet Szlovákia nem volt hajlandó beengedni az ország határain belül.
Soltész Miklós a 26 milliárdos támogatást két tételre bontva közölte: az állam 16 milliárdot az építkezés támogatására, 10 milliárdot pedig olyan adókedvezményekre szánt, amelyeket csak ez a gyár kap meg, más cégek nem. A kereszténydemokrata képviselő ennek kapcsán feltette a kérdést: magyar vállalkozók – kis, közepes vagy nagy cégek – kaptak-e már ilyen mértékű állami támogatást a 2010 végéig 1500 munkahelyet teremtő gyárhoz hasonlóan.
-Ha dübörög a gazdaság, akkor más is kapjon, más is részesüljön ebből – tette hozzá. Soltész Miklós arra is kíváncsi: az ott dolgozók megkapják-e a valós bérüket, és miért dolgoztatják őket 6+2 napon keresztül? Ez utóbbi foglalkoztatási formát a képviselő kereszténydemokrata szempontból elítéli és elfogadhatatlannak tartja, hiszen véleménye szerint a családi élet teljes szétverését jelenti.
-Kérdezzük a munkaügyi felügyelőséget, hogy tett-e valamiféle konkrét lépést, hogy ezt az áldatlan állapotot megszüntesse? – fogalmazta meg másik kérdését Soltész Miklós. A képviselő arról is beszélt, vajon visszavonja-e a gazdasági miniszter a 10 milliárd forintos támogatást – amit adókedvezményként és más formában kap meg a Hankook -, ha további foglalkoztatási szabálytalanságokat találnak.
A KDNP az elmúlt hetekben indított sorozatot Elfolyik a pénzünk... címmel, amellyel arra kívántak rávilágítani, hogy ha jobban működne a magyar gazdaság, milliárdokat lehetne megspórolni, ezzel szemben nem kellene adókat, járulékokat emelni, iskolákat és kórházakat bezárni – mondta Soltész Miklós.
Összesítése szerint a magas járulék- és szja-terhek – Szlovákiával összehasonlítva – 60 milliárd, az átgondolatlan dunavecsei vasútifelüljáró-építés kétmilliárd, a külföldre települő orvosok képzésére fordított 30 milliárd, a kőröshegyi „aranyhíd„ 13 milliárd forint plusz költségvetési kiadást jelentettek.
(MTI)
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
