Klímaváltozás – biológiai folyosó Ausztráliában

Ausztrália egy 2800 km-es sávot alakít ki keleti tengerpartján, hogy megkönnyítse egyes állatfajoknak a klímaváltozás által kikényszerített vándorlását. Az ausztrál kormány konkrét intézkedésre szánta el magát, miután a kutatók 50-100 éven belül három fokos felmelegedést jeleznek előre.

MNO
2007. 08. 23. 17:17
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az ötödik kontinens egyike azoknak a zónáknak, ahol leginkább érvényesül a klímaváltozás. A felmelegedés nagymértékben megváltoztatja az állatok életfeltételeit: madaraknak, hüllőknek, emlősöknek kell máshová költözniük, ha élni akarnak. A költözés megkönnyítésére jön létre a Victoria állambeli Alpok és Queensland között a tengerparttal párhuzamosan a biológiai folyosó, ahonnan kizárják a nagy utakat, a vasúti forgalmat, a sípályákat, a földművelést, az ipart. A létező infrastruktúrákat és a jövőbelieket úgy alakítják, illetve tervezik meg, hogy azok ne változtassák meg a természetet. Ez lesz az első nagy válasz a klímaváltozás következményeire Óceániában.

A biológiai folyosó nem új ötlet. Ökológusok és biológusok sok évtized óta hívják fel a figyelmet a migráció segítésére. A 90-es évek végén az Egyesült államokban kezdték el építeni a Yellowstone parkot a kanadai Yukon állammal összekötő folyosót.

Nyugat-Európában is léteznek kisebb biológiai folyosók, de itt sokkal problematikusabb a megvalósításuk, mivel szinte nincs is emberi behatástól mentes terület.

(greenfo.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.