A társaság június 22., az optimalizálási program elindítása óta körülbelül 16 százaléknyit vásárolt saját magából az éppen aktuális árfolyamon, de mivel a papír ára azóta mintegy 15 százalékot esett, a kezében lévő, illetve kölcsönbe adott részvények értéke most jóval kevesebb, bár az érték napról napra változhat.
Tény, hogy a Mol 40 százaléka még mindig szabad, ezzel pedig mindkét cég többségbe kerülhet, a tőkepiaci szabályok révén ugyanakkor a magyar cégnek akkor sem kellene felvásárlási ajánlatot tennie a többi részvényesnek, ha „barátaival„ együtt átlépi az 50 százalékot, miközben az OMV-nek ezt már 25 százalék fölött meg kellene tennie. Ebbe ugyan a „molos” 40 százalék biztosan nem menne bele, a többiek azonban a felkínált ártól függően valószínűleg meggondolnák az ajánlatot.
Tapaszti Attila, a Takarékbank elemzője úgy tudja, a Mol könyveiben ezt akkor sem mutatják ki rögtön veszteségként, ha az árfolyam alacsony marad: a szabályok alapján még az is elképzelhető, hogy külön sosem fog megjelenni – közölte a lap.
(MTI/nol.hu)
Orbán Viktort támadja egy brüsszeli LMBTQ-fórum
