Lejárat előtti kötvényt vett vissza az állam

A 2008/C és a 200/D államkötvényből 30,84 milliárd forint értékben vásárolt vissza lejárat előtt az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) - közölte a társaság honlapján.

MNO
2007. 08. 01. 11:14
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az elsődleges értékpapír forgalmazók összesen 88,3 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatokat. A visszavásárlás ellenértékét augusztus 8-án fizetik ki.

A 2008. április 24-én lejáró 2008/D államkötvény visszavásárlási aukcióján a 7 benyújtott, összesen 30,16 milliárd forint névértékű ajánlatból 5-öt fogadtak el összesen mindössze 4,16 milliárd forintért. Az aukción 7,26 százalékos átlaghozam alakult ki.

A 2008. június 12-én lejáró 2008/C államkötvény visszavásárlási aukciójára jóval több ajánlat érkezett, ám a 36 benyújtott ajánlatból csak 8-at fogadott el az ÁKK, ugyanakkor értékben sokkal kiegyensúlyozottabb a kép: az 58,16 milliárd forint értékben benyújtott ajánlatokból 26,69 milliárdot elégítettek ki.

A visszavásárlási átlaghozam 7,30 százalék volt. E papír megelőző, július 18-iki visszavásárlási aukcióján még 7,05 százalékos átlaghozam alakult ki.

(mti)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.