Az államtitkár elmondta: 2013-ig összesen 260 milliárd forint jut vidékfejlesztési programok megvalósítására, s ezt az összeget a vidéki emberek, vállalkozások és önkormányzatok kezdeményezéseinek figyelembe vételével kívánják felosztani.
„Nem könnyű vállalkozás ez, mert sokkal egyszerűbb lenne központi pályáztatási rendszerben megoldani a pénzelosztást, de az új módszerrel mi a helyi vidékfejlesztési közösségek és Leader-akciócsoportok által megpróbálunk olyan programokat összehozni, amely egy-egy térség legjobb adottságait összegzi és azok fejlesztésére koncentrál„ – mondta Gőgös Zoltán.
Az államtitkár elmondta: a helyi vidékfejlesztési irodák – országosan 167-et létesítenek – összekötő kapcsot jelentenek majd az országos stratégiát kidolgozó vidékfejlesztési tárca és a programokat tartalommal megtöltő, s azokat helyi szinten megvalósító projektgazdák között.
Neuport Zsolt, a Vidékfejlesztési Tanácsadói Hálózati Igazgatóság vezetője elmondta: pontosan meghatározott összegek felhasználásáról döntenek majd a kistérségekben, s három szektor – önkormányzatok, civil szervezetek és vállalkozások – összefogása szükséges a programok kidolgozásához és a pénz konkrét felhasználásához.
A közép-dunántúli régióban – Fejér, Komárom-Esztergom és Veszprém megyékben – augusztus 31-ig még összesen 25 helyi vidékfejlesztési iroda nyílik majd.
(MTI)
Vitalij Klicsko merész kijelentést tett
