Al-Dzsazíra
Izrael atomerőművet kíván építeni a Negev-sivatagban -jelentette be Benjamin bin Eliezer, infrastruktúráért felelős miniszter az Izraeli Katonai Rádióban.
Eliezer szerint ez már egy régi tervezet, amely az elmúlt időben újra előkerült, és Ehud Olmert kormányfő személyesen is támogatja megvalósítását.
A rádiónak tett nyilatkozat szerint a Miniszterelnöki Hivatal, és az Infrastruktúrális Minisztérium együtt fogja kidolgozni a tervezet szövegét, amit aztán döntéshozatalra a kormányzat elé terjesztenek.
Eliezer beszédéből az is kiderült, hogy az atomerőmű építésre azért van szüksége a zsidó államnak, mert lassan kimerülnek a természetes energiahordozó-készletei, és a széntüzelésű erőművek amúgy is nagy mértékben károsítják a környezetet.
Rossz nyelvek azonban inkább arra tippelnek, hogy a reaktorban nem villamosenergiát kívánnak előállítani, hanem katonai célú kutatásokra kívánják használni.
Elemzők szerint Izrael kb. 200 atomfejjel rendelkezik, amiket nagy hatótávolságú rakétákra terveztek, igaz, ezt a zsidó állam tagadja.
As-Sark al-Auszat
Az Amnesty International Mubárak, egyiptomi elnök beleegyezését kérte, hogy részt vehessenek 40, a Muszlim Testvérekhez tartozó ember tárgyalásán a katonai bíróságon.
A nemzetközi emberi jogi szervezet még pénteken írt levelet az egyiptomi államfőnek, ám elutasító választ kaptak.
Az ítélőszékek általában zárt ajtók mögött folytatják eljárásaikat, ahhoz, hogy bárki részt vehessen rajtuk, először engedélyt kell kérni a bíróságtól.
Egyiptom azonban sem helyi, sem nemzetközi emberi jogi szervezeteknek (Human Right Watch, Amnesty International) nem engedélyezte az említett ügyekben a részvételt, miközben politikai elemzők azt állítják, hogy ennek az az oka, hogy a legtöbb, Muszlim Testvérek ellen indított eljárás minden tényleges alapot nélkülöz.
Egy tragédiára emlékezett Diogo Jota, mielőtt gólt szerzett Magyarországon
