Énekes, előadóművész, kutató, pedagógus, szenvedélyes golfjátékos és könyvgyűjtő, megszállott híve minden technikai újdonságnak (számítógépnek és egyéb korszerű médiumnak), amely a zenét, mint az emberek közötti kommunikáció eszközét támogatja. A világsajtóban a nyilvánosságtól már visszavonult Dietrich Fischer-Dieskau művészi-szellemi örökösének kikiáltott Thomas Hampson az Egyesült Államokból települt Európába, hogy – többek között – Horst Günter és Elisabeth Schwarzkopf növendékeként az öreg kontinens opera- és koncertpódiumain kápráztassa el közönségét repertoárjával, előadó-művészetével, muzsikusszemélyiségével.
Szeptember 16-án, a Budapesti Mahler-ünnep kiemelkedő eseményeként, Liszt-dalokkal kezdi műsorát, majd Mahler Egy vándorlegény dalai ciklusával és A fiú csodakürtjének részleteivel („Balladák és példabeszédek – földi lét és túlvilág”) folytatja. A Mahler-kompozíciókhoz a már idős Leonard Bernsteintől kapott életre szóló útmutatást az énekes, de olyan karmesterekkel is lemezre vette az osztrák zeneszerző dalait, mint Luciano Berio, Simon Rattle és Klaus Tennstedt.
A Müncheni Zeneművészeti Főiskolán diplomázott zongorista, Wolfram Rieger részt vett Elisabeth Schwarzkopf, Dietrich Fischer-Dieskau és Hans Hotter mesterkurzusain. Thomas Hampson állandó partnere, másfél évtizede saját Lied-osztályában tanítja az énekeseket és zongorakísérőket.
(radio.hu)
Miért rendelték vissza Tuskék a lengyel nagykövetet Budapestről?
