A több mint 7200 lelket számláló település 2007. július 1-én kapott városi rangot. „Nevét az Árpád korban letelepedett, királyi szolgálatban álló ácsokról kapta, ennek emlékét őrzi a település címerében található szekerce. Első írásos említése 1138-ból való, Olt formában„ – emlékeztetett a múltra Csöbönyei Imre polgármester.
Ács Bábolna és Komárom között található, az M1-es autópálya csomópontjától négy kilométerre. A település gazdasági életét évszázadokon át a földművelés és az állattenyésztés határozta meg. Az 1880-as évektől polgárosodási folyamat indult el a községben, az Ácsi Cukorgyár megalapításának köszönhetően, mely 130 évig a legnagyobb munkaadó volt.
Jelenleg a legnagyobb foglalkoztatók a Hartmann-Bábolna Tojáscsomagoló-anyag Gyártó és Forgalmazó Kft., a sertéstenyésztéssel foglalkozó magyar-olasz tulajdonú Fiorács Kft., valamint az 1800 hektáron gazdálkodó Ácsi Mezőgazdasági Szövetkezet és a Leier Kft.
Ácson 1-2 százalékos a munkanélküliség, azonban a városból mintegy 1200 ember ingázik Győrbe és Komáromba – mondta korábban az MTI-nek a polgármester. Új vállalkozások letelepítése érdekében a bezárt Ácsi Cukorgyár helyén ipari parkot alakított ki az önkormányzat egy befektetővel közösen. A Bécs-Budapest vonalhoz kapcsolódó iparvágánnyal rendelkező, 44 hektáros területén több, mint 15.000 négyzetméter épületnek keresnek új funkciót.
Mivel az ország legdinamikusabban fejlődő ipari parkjában, Komáromban lassan elfogy a terület, a két város és a Komáromi Ipari Falu együttműködési megállapodást kötött, hogy az ácsi telephelyet az érkező befektetők figyelmébe ajánlják – erről Zatykó János, Komárom polgármestere és országgyűlési képviselője beszélt az ünnepségen.
(MTI)
Megdöbbentő állapotok az Örs vezér terén, csak edzett gyomorral lehet bírni
