Sátek szerint az ügyészség azért nem ennek megfelelően jár el, mert a lezárt nyomozás újramegnyitása, felújítása olyan kellemetlen következményeket vonna maga után, amelyek kedvezőtlenül érintenék a Malina Hedvig ellenében megnyilatkozó miniszterelnököt és belügyminiszterét, valamint az országos rendőrfőkapitányt.
Sátek pénteken, a SME című szlovák liberális napilap internetes oldalán, videofelvételen adott hangot véleményének a legfőbb ügyész többféleképpen értelmezett rövid csütörtöki nyilatkozatáról, amelyben Dobroslav Trnka annyit mondott, hogy a Hedvig-akta újratanulmányozásakor eljárási hibákat talált. Ezeket azonban nem nevezte meg, így még csak találgatni lehet, vajon e hibák miatt kihallgatják-e Hedvig tanárait és diáktársait, valamint az orvost, mindazokat, akik a támadás után elsőként látták az összevert lányt. Valószínű viszont annak a nyitrai férfinak a tanúkihallgatása, aki a nyáron hosszú hallgatását megtörve a sajtónak úgy nyilatkozott, hogy ismeri a támadás egyik elkövetőjét, akinek az alibijét a rendőrség „golyóállónak„ minősítette.
A volt rendőrtiszt elmondta: értelmezése szerint Trnka bizonyos eljárási hibák beismerésével azért csak egy év múltán állt elő, mert ez idő során a média és a független szakértők már maguk is számos eljárási hibát tártak fel. Úgy látja, nem lett volna szabad megtörténnie annak, ami megtörtént: a nyomozást a rendőrség két héttel a támadás után azzal zárta le, hogy Hedviget senki sem támadta meg, maga találta ki az egészet, és ezzel megtévesztette a hatóságokat.
Malina Hedvig ellen később két lakossági feljelentés alapján indult vizsgálat. Az egyik feljelentő azóta öngyilkos lett, a másikról kiderült, hogy régebben a szlovák titkosszolgálatnál szolgált. Feljelentésüket ara alapozták, hogy a lány megtévesztette a hatóságokat és kitalált történetével szándékosan bemocskolta Szlovákia jó hírét, nemzetközi tekintélyét.
Jozef Sátek szerint a legfőbb ügyészség azért nem nyitja meg újra az eredeti nyomozást, – amelynek eljárási hibáit azonban kész feltárni és a Hedvig elleni eljárás során figyelembe venni – mert „annak számos negatív következménye lenne, egyebek mellett nyilvánvalóan beigazolódna a tény, hogy az eredeti – a támadás ügyében folyó – bizonyítási eljárás terjedelme és minősége, nemkülönben a maga (a nyomozás lezárásáról született) döntés nem volt törvényes, ezért új bizonyítási eljárást kell elrendelni.”
Hedvig ügyvédje, Roman Kvasnica a legfőbb ügyész további eljárást sejtető nyilatkozatát „hihetetlen jogi képtelenségnek„ nevezte.
(MTI)
Cucurella szelleme? Hajhúzásért piros lap és az év védése a női Eb rangadóján + videó
