Vegyes várakozásokat fogalmaztak meg az MTI által megkérdezett tőzsdei szakértők a szerdai kereskedési napra. Illés László, a QUAESTOR Zrt. elemzője arra számít, hogy folytatódik a „Mol-sztori". A befektetők arra spekulálhatnak, hogy az OMV keddi szándéknyilatkozatát nyilvános vételi ajánlat fogja követni a Mol-részvényekre, és ez a mozgatóerő tovább emelheti az olajpapír árfolyamát.
Blahó Levente, a Raiffeisen Bank elemzője inkább lefelé tartó piacra számít. Véleménye szerint a befektetők csalódottak lehetnek, hogy végül is nem történt előrelépés a Mol felvásárlási történetében, és „visszaadhatják" a kedden megvásárolt papírokat. Emiatt csökkenhet az olajrészvény ára, ami a piacot is lefelé húzhatja.
A QUAESTOR elemzője szerint a nemzetközi hangulat alapján délelőtt pozítív tartományban mozoghat az index. Délután viszont az amerikai tartós fogyasztási cikkek augusztusi rendelésállományáról megjelenő adat fordíthat a piacok irányán, amennyiben az adat nagyobb mértékben eltérne a várakozásoktól.
A Raiffeisen elemzője szerint nemzetközi oldalról nem várható komoly hatás, a külföldi piacokat gyenge aktivitás, kivárás jellemzi.
Kedden a BUX 340,09 pontos, 1,24 százalékos emelkedéssel 27 733,29 ponton zárt. A részvénypiac forgalma meghaladta a 69 milliárd forintot, amiből közel 45 milliárdot a Mol-részvények adásvétele tett ki. A vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol árfolyama 960 forinttal, 3,56 százalékkal 27 930 forintra emelkedett, az OTP részvényei 16 forinttal, 0,17 százalékkal 9200 forintra erősödtek. A Richter ára 25 forinttal, 0,07 százalékkal 36 800 forintra csökkent. A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 970 forinton zárt.
(MTI)
A Tinshemet-barlang kőkorszaki titka
