Hiller: Tartalmi rendszerváltást az oktatásban

Szakmai mélységű, tartalmi rendszerváltásra van szükség az oktatásban - erről Hiller István szakminiszter beszélt A közoktatás megújítása című konferencián kedden a fővárosban.

MNO
2007. 09. 25. 12:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A miniszter a Magyarország Holnap Oktatási és Gyermeksegély Kerekasztal tanácskozásán azt mondta, hogy hibás az az álláspont, amely szerint a változtatásokat csak finanszírozási szempontok indukálták, s egyébként a rendszer jó, csak alulfinanszírozott. A finanszírozási szempontok is fontos tényezők, de nem kizárólagosan, hozzá kell nyúlni a szerkezethez is – mondta a tárca vezetője.

Hiller István szólt arról is, hogy a minőséghez szakmai nyugalomra van szükség, nem lehet az oktatási rendszer „hektikus" állapotban.
Másfél évtizeddel a rendszerváltás után szakmapolitikai minimumra van szükség – mondta. Hozzátette: természetes, hogy a parlamentáris demokráciában a különböző parlamenti pártok eltérő állásponton vannak, s nem is kíván nagy egymásra borulást. Annak belátásáról van szó, hogy a hektikusság szakmai eredményt nem produkál – jelentette ki a tárca vezetője.

A miniszter kitért arra is, hogy véget ért az a korszak, amikor csupán a diploma felmutatása elegendő az elhelyezkedéshez, a végzettségnek tartalmi értéke kell, hogy legyen.

A Magyarország Holnap Oktatási és Gyermeksegély Kerekasztal március 20-án kezdte meg munkáját. Fazekas Károly, az oktatási csoport elnöke az alakuló ülésen elmondta: a kerekasztal célja, hogy széleskörű konszenzust teremtsenek, illetve, hogy a viták eredményei a mindenkori kormányt a jogalkotásban és a döntéshozásban segítsék.

A nyugdíjreform, az oktatás és a versenyképesség témájában tesznek kísérletet külön kerekasztalok arra, hogy szakmai konszenzus létrehozásával, illetve konkrét javaslatokkal segítsék a jövőbeni reformok sikeres végrehajtását.

A testületek munkáját szakemberek irányítják, akiket Gyurcsány Ferenc miniszterelnök kért fel. A testületek az Országgyűlés bizottságai, a Magyar Tudományos Akadémia, érdekvédelmi, valamint civil szervezetek delegáltjaiból állnak össze. A 20-25 fős testületekbe mindössze négy-négy szakértőt jelölt a miniszterelnök, illetve a kormány.


(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.