A felügyelőségnek nincs hatásköre arra, hogy üzletek nyitvatartási szerződése érvényességének kérdésében döntsön – jelentette ki Holló Jánosné.
A büfés szerződésének érvénytelensége még augusztusban vetődött fel, amikor kiderült, hogy – mint azt akkor Balla Jánosné, Nyírbátor polgármestere elmondta – megújította az üzlete működési engedélyéhez korábban a város önkormányzatnál becsatolt és ott meg is lévő értékesítési megállapodását, de a módosítás kötelező bejelentését elmulasztotta.
Az ügy egyes jogi szakértői szerint a megváltoztatott szerződés nem tekinthető érvényesnek, így a vállalkozó üzletének nyitva tartását az eredeti megállapodásban foglaltak határozzák meg. Mások viszont érvényesnek tartják a be nem nyújtott szerződést is, s a vita eldöntésében a fogyasztóvédelmi felügyelőség határozatát tekintették volna mérvadónak.
Tóth Árpád, Nyírbátor jegyzője arról tájékoztatott, hogy még nem kapta meg a fogyasztóvédelmi felügyelőség írásos állásfoglalását; annak kézhez vétele után dönt arról, mit tegyen a jogi vitában az önkormányzati szakhatóság.
Az üzleti vita azért robbant ki a büfés és Veres János pénzügyminiszter fiai között, akik a nyírbátori AZfeszt Fesztivált szervezték, mert az utóbbiak pénzt kértek tőle az árusítási lehetőségért. A kereskedő viszont egy szerződésre – mint utóbb kiderült, egy módosítottra – hivatkozott, amely szerint az üzlete rendezvény időtartama alatt is nyitva tarthat a nyírbátori strandon, ahol a fesztivált lebonyolították.
A pénzkérésről rejtett kamerás felvétel készült, amelyet a Hír TV-ben mutattak be, az esetről többször írtak az országos napilapok is, megemlítve, hogy a fesztivál ideje alatt a büfétől az In-Kal Security őrző-védő cég munkatársai elküldték a vásárolni szándékozókat.
(mti)
Drogbotrányba keveredett Pikó András embere, lemondott a mandátumáról
