Wurz a Kínai Nagydíj után a sajtó munkatársainak elárulta: nem folytatja tovább karrierjét, azonnali hatállyal búcsút int a száguldó cirkusznak. Ez azt jelenti, hogy az osztrák már a szezonzáró brazil futamon sem ül autóba, a Williams hamarosan bejelenti, ki lesz a csapat beugró pilótája két hét múlva.
- A mai nappal visszavonulok a Forma 1-től. Szeretném megköszönni a családomnak, rajongóimnak, a Williamsnek és korábbi csapataimnak, valamint a médiának az eddigi segítségüket. Mindig is azt vallottam, hogy akinek a Forma 1-ben csak egy pillanatra is eszébe jut, hogy már nem tudja teljes erőbedobással végezni a munkáját, annak azonnal be kell fejeznie a versenyzést. Én már a szezon közepén éreztem hasonlót, és akkor elhatároztam, visszavonulok.
- Az idei versenyszezon ettől függetlenül élvezetes volt számomra, főleg a kanadai dobogós helyezésemre vagyok büszke. Köszönöm a Williamsnek, hogy elfogadta a döntésemet, és a legjobbakat kívánom a csapatnak az utolsó idei futamra. Elképzelhető, hogy a jövőben kamatoztatom a Forma 1-ben megszerzett tapasztalataimat, az sem kizárt, hogy egy másik sorozatban még visszatérek a versenyzéshez – áll Wurz közleményében.
A 33 éves osztrák versenyző 1997-ben debütált a Forma 1-ben, évekig a McLaren tesztpilótája volt, majd tavaly igazolt a Williamshez, ahol idén látványosan gyengébben szerepelt, mint csapattársa, Nico Rosberg, ezért többen már a szezon közepén valószínűsítették év végi távozását.
(samsungsport.hu)