Tisza gólja döntött Angyalföldön

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Magyar Nemzet

Az Újpest 1-0-ra győzött a Vasas otthonában a magyar labdarúgó NB I 21. fordulójának záró mérkőzésén, a mindent eldöntő találatot Tisza Tibor szerezte egy 25 méteres szabadrúgás-góllal. A lila-fehérek ezzel az MTK és a Győr mögé feljöttek a harmadik helyre.

Pintér Patrick
2008. 03. 31. 18:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gólszerző: Pákolicz (27.), Brnovics (32., 93.) ill. Waltner (68., 71.).

A ráadás perceiben szerezte meg a győztes gólt a Győr, amely az első félidőben Pákolicz és Brnovics találataival már 2-0-ra vezetett. A második játékrész közepén aztán Waltner három perc alatt egyenlített. A találkozó a 93. percben dőlt el, ekkor Böőr emelését Brnovics fejelte Vlaszák kapujába, a zöld-fehérek ezzel megnyerték a mérkőzést.

NYÍREGYHÁZA–PAKS 1-2 (0-0)

Szombat, Nyíregyháza, 2000 néző, vezette: Sápi.

Nyíregyháza: Illyés – Miskolczi, Bagoly, Ambrusz, Cornaci – Lippai, Mboussi, Kovács B. (Zaleh, 56.), Granát (Vukadinovics, 67.) – Dosso, Welton Silva (Szilágyi, 46.).

Paks: Kovács A. – Kriston, Éger, Salamon, Hanák (Molnár Z., 62.) – Heffler (Weitner, 78.), Zováth, Báló (Balaskó, 73.), Böde – Kiss T., Tököli.

Sokáig úgy tűnt, hogy a csereként beállt Szilágyi Norbert lesz a Nyíregyháza nyerő embere a Paks elleni találkozón, a szünetben a brazil Welton Silvát váltó fiatal támadó az 59. percben Dosso beadását jutatta Kovács Attila kapujába. A Nyíregyháza azonban nem tudta megnyeri a mérkőzést, előbb Weitner révén egyenlített a Paks, majd a 96. percben Ambrusz szabálytalansága után Tököli lőtte be a mindent eldöntő büntetőt.

TATABÁNYA–FEHÉRVÁR 1-3 (0-2)

Vasárnap, Budapest, Szőnyi út, zárt kapuk mögött, vezette: Solymosi.

Tatabánya: Herbert (Kurucz, 46.) – Almási, Vámosi, Balogh B., Németh – Ferenczi (Tarcsa, 30.), Farkas V., Balogh Z. (Kovács, 85.), Perez – Béres, Flores.

Fehérvár: Sebők Zs. – Horváth G., Koller, Sifter, Mohl – Simek (Lelkes, 72.), Polonkai, Farkas B.,Nagy D. (Fejes, 90.) – Dajics (Deniszov , 84.), Sitku.

Gólszerző: Béres (73.), ill. Koller (26.), Polonkai (44.), Dajics (52.).

Könnyedén nyert a Tatabánya ideiglenes otthonában, a Szőnyi úton a Fehérvár. A vendégek Koller fejesével szerezték meg a vezetést az első félidő derekán, majd Polonkai szerencsés szabadrúgás-góljával már két góllal vezetett Disztl László együttese. A fordulás után Dajics találatával már háromgólosra nőtt a Fehérvár előnye, Béres már csak szépíteni tudott a hajrában.

KAPOSVÁR–DEBRECEN 2-2 (1-0)

Vasárnap, Kaposvár, 2500 néző, vezette: Szabó S.

Kaposvár: Milinte – Ribi, Zahorecz, Grúz, Pest K. (Bozovic, 91.) – Da Silva (Kovacsevics, 86.), Maróti, Szakály D. (Nikolic, 73.), Pintér – Oláh, Alves.

DVSC: Polekszics – Bernáth, Máté P., Komlósi, Szatmári – Dombi (Kerekes, 46.), Leandro, Kiss Z., Sándor T., Czvitkovics (Bíró, 69.) – Koeumaha.

Gólszerző: Szakály D. (23.), Oláh (63.). ill. Leandro (72.), Bíró (93.).

Kiállítva: Máté P. (60.).

Szakály Dénes és Oláh Lóránt nagyszerű játékával és góljaival már 2-0-ra vezetett a Kaposvár alig több mint egy óra elteltével. A későn ébredő Debrecen előbb Leandro közeli találatával szépített, majd amikor már minden hazai drukker a mérkőzés végét jelző bírói hármas sípszót várta, Bíró révén sikerült egyenlítenie. A címvédő ugyan pontot mentett az utolsó pillanatokban, ám hátránya hat pont a listavezető MTK-val szemben.

 

VASAS–ÚJPEST 0-1 (0-0)

Hétfő, Budapest, Illovszky-stadion, 4500 néző, vezette: Fábián.

Vasas: Németh G. – Balog Zs., Pandur (B. Tóth, 67.), Unierzyski, Piller – Kincses, Pavicsevics, Nikolics (Bielik, 90.), Németh N. – Lázok (Jovánczai, 78.), Sowunmi.

Újpest: Balajcza – Regedei, Juhár, Korcsmár (Böjte, 46.), Sadjo – Hajdú, Bozsics, Habi, Foxi (Dourandi, 90.) – Tisza (Györök, 86.), Kovács Z.

Gólszerző: Tisza (67.).

 

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.