A cégcsoport elnökét korrupcióval, közelebbről azzal vádolták, hogy több mint 100 milliárd vont (85 millió euró) terelt a vállalati vagyonból egy megvesztegetési alapba, amelyből kijárókat pénzelt, és saját számlára is költött. A 300 óra közmunkának környezetvédelmi tevékenységnek vagy más közösségi munkának kell lennie, azt előadások tartásával, cikkek írásával nem lehet teljesíteni.
A 68 éves Csungot 2006 áprilisában vették őrizetbe, júniusban egymillió dollárt érő óvadék ellenében szabadon bocsátották. Az ügyészség hat év szabadságvesztést kért, a védelem figyelmeztetést kért a vádlott érdemeire és rossz egészségi állapotára hivatkozva. A cégelnök maga elismerte vétkességét, bocsánatot kért, és enyhe ítéletben reménykedett, mert – mint mondta – szeretné elérni munkája célját: a világ ötödik számú autógyárává emelni a Hyundait.
A Hyundai – a hozzá tartozó Kiával együtt – a nagyságra hatodik autógyárcsoport a világon, és 2010-re az első öt közé akarnak kerülni. Csung Mong Ku a legidősebb még életben lévő fia Csung Ju Jungnak, aki 1947-ben a Hyundai-csoportot, majd 1967-ben a Hyundai Motor autógyárat alapította. Csung Mong Ko 1999 óta vezeti a Hyundait, addig a nagybátyja, Csung Sze Jung volt az elnök.
(MTI)
Nemvárt fordulat jön az időjárásban, mutatjuk mire számíthat