Bázisolajból gázolaj – olajmaffiózókat fogtak el a vámosok

Az iparban használatos, úgynevezett bázisolajjal üzletelő bűnszervezetre csaptak le a napokban a magyar vámosok – közölte Sipos Jenő, a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) szóvivője szombaton.

MNO
2008. 09. 20. 10:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bűnszervezet 2006-tól spanyol és román cégek közreműködésével körülbelül másfél millió liter úgynevezett bázisolajat importált Magyarországra Szlovákiából és Csehországból. A nem jövedékiadó-köteles olajat az okmányok szerint Spanyolországba és Romániába vitték volna tovább. Ehelyett azonban Magyarországon gázolajként értékesítették az elkövetők – mondta Sipos Jenő. Az olaj értékesítéséről nem adtak számlát, és adót sem fizettek. Az eddigi adatok szerint mintegy 250 millió forintnyi adót csaltak így el – tette hozzá. A három gyanúsított közül kettő már előzetes letartóztatásban van, a harmadikat még keresik. Adócsalással, jövedékkel való visszaéléssel és rossz minőségű termék forgalomba hozatalával vádolják őket – mondta a szóvivő. Egyelőre nem lehet egyértelműen olajszőkítésről beszélni, az azonban biztos, hogy az ipari célra használt olajat különböző eljárással átalakították – fűzte hozzá Sipos Jenő az MTI-nek nyilatkozva.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.