A legértékesebb gépkocsi egy 22 millió forintos Mercedes volt, ezt egy 14 milliós BMW követte. Ezen márkák mellett még Audik szerepeltek a csalási listán. A vásárláshoz hamis munkáltatói igazolást nyújtottak be a hitelintézeteknél. Volt, hogy a hajléktalannal céget alapíttattak, és ezen cégnek vettek gépkocsit egyszerűsített éves beszámoló alapján, mely természetesen hamis volt.
Előfordult, hogy a munkáltatói igazoláson valóban létező cég szerepelt, de a személyügyis telefonszámának a felbújtó számát adták meg, aki megerősítette, hogy az illető náluk dolgozik, és a papíron szereplővel megegyezik a jövedelme.
A hajléktalanok az általában tíz százalék előleg befizetésével — a pénzt a felbujtó adta — történő vásárlás után jószerivel be sem ültek az autóba, az a főszervezőhöz került, aki megígérte, hogy fizeti a részleteket, de ebből semmi nem lett. Sőt, embereit sem fizette ki, jó esetben kaptak néhány italt. Az autókat a rendőrség adatai szerint Romániában adták el.
Eddig a rendőrségnek hét csalással vett autóról — összértékük 68 millió forint — van tudomása, ebből hármat lefoglaltak. Jelentős kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalással öt megyénkbeli embert gyanúsítanak, ezen bűncselekmény büntetési tétele kettőtől öt évig terjedő szabadságvesztés.
A rendőrség indítványozta a felbujtó előzetes letartóztatásba helyezését. Várhatóan további autók és elkövetők is előkerülhetnek az ügyben.
(beol.hu)