„Magyarországot elérte a pénzügyi válság, érezhetőek lettek a hatásai hazánkban” – jelentette ki napirend előtti felszólalásában hétfőn Veres János. A pénzügyminiszter szerint a feszültségek érzékelhetők a tőzsdei árfolyamok esésében, a forint gyengülésében és az állampapírpiacon. A pénzügyi szervezetekkel (PSZÁF, ÁSZ, bankszövetség) való egyeztetés után megállapítható, hogy a hazai pénzügyi rendszer stabil – tette hozzá. A folyamatos gazdasági változások miatt a költségvetés tervezését tovább folytatjuk – hangsúlyozta Veres.
„A kezdetektől tárgyalunk az Európai Unióval és a nemzetközi pénzügyi szervezetekkel azért, hogy az általuk nyújtott lehetőségek egy biztonsági kaput biztosítsanak Magyarország számára” – mondta el Veres. Felszólalásának végén a miniszter a pártok együttműködését kérte a stabilitás fenntartása miatt.
Túl későn történtek a konkrét lépések?
Varga Mihály szerint hosszú utat kell megtenni onnantól, hogy a pénzügyi válság Magyarországot nem érinti, addig, hogy milyen lépéseket kell tenni a válság hatásainak kivédésére. Ennek ellenére örömteli hír, hogy a kormány konkrét lépések kidolgozását kezdeményezi, de talán túl későn történt mindez – mondta Varga. Mindenekelőtt a következő kérdésekre kell választ találni: miért érinti Magyarországot a környező országoknál mélyebben a válság, miért omlott össze az állampapírpiac, miért került hullámvasútra a forint, miért kellett nemzetközi szervezetekhez segítségért folyamodnunk, elsőként és egyetlenként a térségben? – sorolta a politikus.
A Fidesz álláspontja szerint mindez az utóbbi évek hibás és rossz gazdaságpolitikai gyakorlatának következménye.
Fodor: Munkahelyek tízezrei szűnhetnek meg
Fodor Gábor (SZDSZ) arról beszélt, hogy Magyarország rendkívül súlyos helyzetbe került. A válság miatt munkahelyek tízezrei szűnhetnek meg rövid időn belül, a devizahitelesek pedig súlyos törlesztési problémákkal nézhetnek szembe – tette hozzá.
(MTI, MNO)
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
