A verespataki bányaberuházás kapcsán vitasorozat kezdődik

A tervezett verespataki bányaberuházás környezeti jelentéséről 2009 januárjában vitasorozatot tartanak Romániában, hatásviselő félként a magyar környezetvédelmi minisztérium már bejelentkezett a részvételre. A nyilvános vitán ezenkívül mindazok az érintettek részt vehetnek, akik előzetesen regisztrálnak a román hatóságoknál.

MNO
2008. 11. 03. 14:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium (KVVM) hétfőn közölte: a tervezett beruházás településrendezési tervéhez kapcsolódó nyilvános vitán részt vehetnek a potenciálisan hatásviselő országokból azon érintett magánszemélyek, civil szervezetek és hatóságok, akik előzetesen regisztrálnak a román hatóságoknál.

Az érintettek 2009. január 26-ig írásos észrevételt is tehetnek a tervezett beruházáshoz. A regisztrációt 2008. december 15-ig írásban lehet megtenni. A regisztrációhoz szükséges információk a KVVM honlapján találhatók meg.

A környezeti jelentést a Rosia Montana Gold Corporation (RMGC) beruházó cég készítette a verespataki iparfejlesztési övezet módosított településrendezési tervéhez. A csaknem 200 oldalas környezeti jelentés magyar fordítása, valamint a módosított településrendezési terv magyar nyelvű összegzése ugyancsak a zöldtárca honlapján olvasható.

A közlemény tájékoztat arról, hogy Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter a cianidos technológiák alkalmazásának európai uniós szintű korlátozását is szorgalmazza. „A határozott és következetes fellépéssel a célom az, hogy mindent megtegyek a környezetszennyező és környezetpusztító bánya létesülése és várható, országhatáron átnyúló környezeti hatása ellen” – idézi a közlemény a minisztert.

A KVVM emlékeztet arra, hogy a zöldtárca – az országhatáron átnyúló környezeti hatásokra vonatkozó espoói eljárás mellett – tavaly bekapcsolódott az európai uniós környezeti vizsgálati irányelv alapján a településrendezési terv környezeti vizsgálati eljárásába is. Az EU irányelve alapján a terv elfogadásakor figyelembe kell venni a jelentősen érintett országok észrevételeit, azonban Magyarországnak nincs vétójoga.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.