Egyre kevesebb informatikai kiadást vár az IDC

Az IDC informatikai tanácsadó cég frissen módosított előrejelzése szerint a globális informatikai (IT) kiadások a pénzügyi válság kibontakozása előtti prognózisnál 3,3 százalékponttal kisebb mértékben, várhatóan 2,6 százalékkal fognak bővülni jövőre, közölte a cég hétfőn az MTI-vel.

MNO
2008. 11. 17. 13:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az IDC előrejelzése szerint az IT-költés Japánban, Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban 1 százalék körüli növekedhet majd 2009-ben. Közép- és Kelet-Európa, Közel-Kelet, Afrika és Latin Amerika feltörekvő gazdaságai várhatóan továbbra is jelentős emelkedést regisztrálhatnak, noha ez még mindig számottevően elmarad a korábban jósolt, kétszámjegyű növekedéstől, vélik az elemzők.

John Gantz, az IDC kutatási igazgatója szerint az IT-szektor kedvező helyzetben van, hogy ellenálljon a lassuló gazdasági környezet hatásának, hiszen az informatika mára mélyen beépült a vállalati funkciókba, és kiemelt szerepet játszik a hatékonyság és termelékenység javításában. A cég becslése szerint a gyorsuló növekedés ellenére a következő négy évben az iparág 300 milliárd dolláros bevételtől eshet el a kevesebb költés miatt.

Az IDC arra számít, hogy 2012 végére az IT-költés növekedési üteme mintegy 6 százalékos szintre fog visszaállni. Az IDC elemzői készítettek egy pesszimista forgatókönyvet is, amely a globális GDP 0,3 százalékos növekedésével számol 2009-ben. Eszerint jövőre a globális IT-költés mindössze 0,1 százalékkal bővülne, miközben az Egyesült Államokban, Nyugat-Európában és Japánban csökkennek az eladások.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.