A fejlődő államok lakosai készek arra, hogy a klímaváltozás megfékezése miatt változtassanak életstílusukon – ez derült ki egy 11 országon átívelő közvélemény-kutatásból. Az HSBC Klíma Társasága végezte a felmérést, amelybe üzleti és környezetvédelmi csoportok is tartoznak. A megkérdezettek fele úgy vélekedett, hogy a kormányoknak sokkal többet kellene tenniük például a káros gázok kibocsátásának visszaszorításáért, de csupán a megkérdezettek negyede vélekedett úgy, hogy a politikai vezetők eleget is tesznek az elvárásoknak.
Nicholas Stern, aki két évvel ezelőtt a gazdaságot érintő klímaváltozás kérdésit taglaló Stern-jelentés vezetője volt, most az HSBC felmérésének főtanácsadója. Stern úgy vélekedett: a Föld lakói várják kormányaik határozott klímavédelmi lépéseit, és a felmérésből szerinte az is kitűnt, hogy az emberek országokon átívelő megoldásokat szeretnének látni. A kutatásból kiderült, hogy a 11 ország megkérdezett polgárainak 43 százaléka sokkal fontosabb kérdésként értékeli a globális éghajlatváltozást, mint a jelenlegi pénzügyi válságot.
A fejlődő országokban sokan úgy vélekednek, hogy a bolygót fenyegető felmelegedés miatt már tavaly is és idén is változtattak bizonyos szokásaikon.
Sok fejlődő országban, mint például Indiában, Brazíliában, Malajziában és Mexikóban az emberek többsége egyértelműen jelezte, hogy továbbra is készek tenni a változásért. Kínában csak a megkérdezettek alig fele változtatott az életstílusán bármit is, de ez jellemző a megkérdezett ausztrálokra, kanadaiakra, franciákra, németekre, britekre és amerikaiakra. Az HSBC minden egyes országból reprezentatív minta alapján kérdezett meg ezer embert. Az eredményt nem véletlenül most tették közzé, nemsokára kezdődik ugyanis az idei, ENSZ által megrendezett klímacsúcs.
(greenfo.hu)
Az Egyesült Államok új módszerrel küzd a jemeni húszik ellen
