Al-Vatan
Kedden délután, miután kivonult a parlamenti ülésről, benyújtotta lemondását a kuvaiti kormány. Szabbáh al-Ahmad Dzsábir asz-Szabbáh emír egyelőre nem reagált a lemondásra, és nem gondolkodik a parlament feloszlatásán sem – nyilatkozta Dzsászim al-Haráfí, a kuvaiti törvényhozás elnöke. A politikai válság kiváltója egy három parlamenti képviselő által a kormány ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány volt. A három említett iszlamista honatya nehezményezte, hogy a külügyminiszter, Nászir al-Muhammad al-Ahmad asz-Szabbáh belépési engedélyt adott egy olyan iráni síita vallási személyiségnek, Muhammad Báqir al-Fálínak, akit korábban kitiltottak Kuvaitból, mert ócsárolta a szunnita alapelveket és „szentségket”. Legutóbb idén márciusban tartottak parlamenti választásokat az öböl menti olajmonarchiában, miután egy törvényjavaslat elutasítása után a képviselők folyamatosan bojkottálták a kormányzat munkáját.
Al-Dzsazíra
Heves vitát váltott ki Szíria azon kérése, hogy a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) nyújtson technikai segítséget egy 2009 és 2011 között létesítendő atomerőmű építéséhez. Oroszország, Kína és a fejlődő államok támogatják, míg az Egyesült Államok, Franciaország és Kanada ellenzi a szír atomprojektet. Hétfőn az ügynökség bécsi találkozóján az utóbbi három állam igyekezett politikai nyomást gyakorolni a nemzetközi szervezetre, hogy akadályozza meg a terv megvalósítását, arra hivatkozva, hogy még nem zárult le teljesen az a vizsgálat, amely az izraeli légierő által lebombázott szír létesítmény rendeltetését hivatott tisztázni. Ezzel szemben Oroszország, Kína és a fejlődő államok hevesen tiltakoztak a nyugati gyakorlat ellen, vagyis az ellen, hogy a fejlett államok politikailag beavatkozzanak a NAÜ munkájába. Mohamed el-Baradei, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség igazgatója személy szerint a szír terv támogatására buzdította a szervezet közgyűlését.
El-Baradei úgy véli, hogy Szíriának éppúgy joga van a békés célú atomenergiához a szervezet teljes jogú tagjaként, mint a nyugati államoknak, mindaddig, amíg be nem bizonyosodik, hogy titokban atomfegyver kifejlesztésén dolgozott. Erre azonban még nem találtak kellő bizonyítékot. A NAÜ igazgatója szerint Szíria már 1979 óta együttműködik annak érdekében, hogy atomerőművet építhessen, ezért a nyugati államoknak nincs törvényes jogalapja arra, hogy ezt megakadályozza. Azt is hozzátette: amennyiben a fejlett államok mégis megakadályoznák a terv végrehajtását, úgy a fejlődő országok elvesztenék az ügynökségbe vetett bizalmukat, és a továbbiakban nem működnének együtt vele.
Al-Arabijja
Helybenhagyta a Szalá városi fellebbviteli bíróság annak a 31 éves mérnöknek az életfogytiglani börtönbüntetését, akit egy turistabusz ellen elkövetett terrorista támadásért tartóztattak le. Hisám ad-Dakkáli Maknasban, a fővárostól, Rabattól 140 kilométernyire keletre fekvő városban egy turistákat szállító busz ellen követett el gázzal töltött palackokkal támadást. A merényletben egyetlen turista sem vesztette életét, ám ad-Dakkáli bal karja és jobb kezének ujjai leszakadtak. A bíróság ezzel egy időben enyhítette az ad-Dakkáli társára, Hassan Azúkárra kiszabott szabadságvesztést, tízről nyolc év fegyházban letöltendő börtönbüntetésre csökkentve azt.
Munkába menet ragadták el az ukrajnai emberrablók + videó
