Válságspirál – „Két hajszálon” függött Magyarország sorsa

A pénzügyi válságot és hatásait 4-5 éve lehetett látni, de lassan következett be, és ez elaltatta a piaci szereplők éberségét; Magyarország számára szerencse, hogy nem korábban tört ki, az ország kitettségét ugyanis a 2006-os kiigazítás és az európai uniós tagság csökkentette – hangzott el a bizalmi válság hatásáról rendezett kerekasztal-beszélgetésen kedden Budapesten.

MNO
2008. 11. 11. 18:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Magyar Közgazdasági Társaságnak a Fiatal Autonóm Közgazdászok Társaságával közösen rendezett eseményén a szakértők – a moderátor ismertetése szerint – magánvéleményüknek adtak hangot. Farkas István, a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) Felügyeleti Tanácsának elnöke szerint a pénzügyi termékek fejlődésével és elérhetőségének, eladhatóságának felgyorsulásával együtt terjedt el a kockázatkezelés és -kivédés illúziója, illetve az a hit, hogy a hitelminősítők, felügyelők, auditorok képesek a hatalmas mennyiségű eszköz kézben tartására.

Hardy Ilona, a Magyar Nemzeti Bank monetáris tanácsának tagja arra emlékeztetett, hogy a befektetők, kormányok túl gyorsan felejtenek: keletről indult, majd az orosz válság után újra jellemzővé vált a likviditásbőve és a kockázatvállalási hajlandóság. Hozzátette: az MNB évek óta próbálta a kockázatokra felhívni a figyelmet; többször figyelmeztetett, hogy az árfolyamok nem nőnek végtelenül, a piac bünteti a hiánnyal rendelkező országokat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.