A MÁV sajtóosztályának tájékoztatása szerint a hitel a MÁV lejáró forgóeszközhiteleinek a refinanszírozását szolgálnák. A bankok közötti nagyobb verseny érdekében a forinthitel összegét két részre: 1,7 és 2,3 milliárd forintra bontották. A MÁV-csoport hitelállományának jelentős része a MÁV Zrt.-nél van, de a leányvállalatok a likviditás fenntartásához szükséges folyószámla hitelkerettel rendelkeznek. A vontatási tevékenységet végző MÁV-Trakció Zrt. a megalakulásakor a tevékenységéhez kapcsolódó hitelállományt „magával vitte”, és ezt követően is vett, illetve vesz fel fejlesztési hitelt.
A MÁV-Trakció a 25 darab, plusz opcionálisan további 25 darab villamos mozdony beszerzését célzó finanszírozási hitelre írt ki már korábban közbeszerzési eljárást, amelynek elbírálása most folyik. A félév végén, 2009. június 30-án a MÁV-nak 11,4 milliárd forint rövid lejáratú hitele volt, míg a hosszú lejáratú hitelállomány elérte a 208,9 milliárd forintot.
(MTI)
Kerkez Milos kiszorította, a Liverpool játékosa már télen távozna a klubtól















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!