Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali német hírmagazinban „A török közösség bírálja a kilátástalan listahelyeket” című cikkében ismerteti a Bundestag választások egy érdekes problémáját. „Attól félünk, hogy a következő parlamenti ciklusban a bevándorló képviselők száma érezhetően kevesebb lesz”, nyilatkozta Kenan Kolat, aki a Németországi Török Közösség (TGD) elnöke, egyúttal az SPD tagja. Mint mondta, „arról van szó, hogy a pártok alkalmas embereknek adjanak reális esélyeket, akkor is, ha török nevet viselnek.” Jelenleg öt török képviselő ül a Bundestagban. Ugyan jelöltként kéttucatnyian is próbálkoznak, listahelyük alapján azonban többségüknek azonban esélyük sincs a bekerülésre. „Kettőnél, vagy háromnál több nem lesz a választások után” vélekedik Ahmet Külahci, a Hürriyet című lap szerkesztője.
Tages-Anzeiger (tagesanzeiger.ch)
A baloldali-liberális zürichi napilapban Hubert Mooser „Markwalder tudta, hogy nem létezik Kadhafi javaslata” című cikkében tudósít arról, hogy a liberális képviselő nem fejtette ki a teljes igazságot.
Christa Markwalder szerdán a 10 perccel 10 előtt című műsorban kész tényként mesélt a Líbiának Svájc feloszlatásáról az ENSZ elé beterjesztett javaslatáról. A berni képviselőnő mindezt úgy mondta, mindha maga is látta volna a dokumentumot. A lap kutatásai azonban kiderítették, hogy az ENSZ szeptemberi ülésszakán nem szerepel ilyen napirend. Az ENSZ plenáris bizottsága előtt nincs ilyen líbiai javaslat, tudatta a svájci ENSZ-misszió.
Később Farhan Haq ENSZ-szóvivő közölte: Líbia Svájc felosztását tartalmazó javaslatot egy hónappal ezelőtt valóban szerették volna benyújtani. Azonban mivel egy ilyen előterjesztés ellentmond az ENSZ alapelveinek, ezért az illetékes bizottság azonnal elutasította a napirendre vételt.
Die Welt (welt.de)
A konzervatív német napilap „Merkel állítólag biztosítani kíván Steinbrücknek egy állást” című cikkében tudósít a kancellár jutalmazási elképzeléseiről. Angela Merkel (CDU) szövetségi kancellár állítólag szeretné hozzásegíteni Peer Steinbrück (SPD) szövetségi pénzügyminisztert egy vezető nemzetközi pénzügyi pozícióhoz, amennyiben a Bundestag választásokat követően kiesne a kormányból.
A pénzügyi válság alatt Merkel kitűnően együttműködött az SPD elnökhelyettesével. Becsüli benne kompetenciáját és megbízhatóságát. A Der Spiegel azt írta, Merkel szívesen látná Steinbrücköt a Nemzetközi Valutaalap (IWF) élén, de Dominique Strauss-Kahn, az IWF főnök hivatali ideje csak 2012-ben jár le. Inkább elképzelhető, hogy Steinbrück német uniós biztos lesz. Günter Verheugen (SPD) jelenlegi biztos utódáról már régóta vitatkoznak a szociáldemokraták és a kereszténydemokraták. Jose Manuel Barroso azonban enyhe nyomást gyakorol az európai kormányfőkre, hogy ne legyen túl konzervatív a leendő bizottság.
Soltész Miklós alaposan eligazította Mellár Tamást: ezért sem fognak önök bekerülni a következő parlamentbe