Csáky: A választók közönye volt a legnagyobb ellenfél

Csáky Pál szerint nem a Híd párt, hanem a választók közönye volt a Magyar Koalíció Pártjának (MKP) legnagyobb ellenfele a szombati megyei választásokon Szlovákiában. • A szlovákiai magyaroknak kevesebb megyei képviselőjük lesz

MNO
2009. 11. 15. 12:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Tekintettel az MKP-n belüli turbulenciákra, a politikai és a sajtóbeli nyomásra, valamint a nyilvánosságra hozott nem egészen korrekt közvélemény-kutatási eredményekre, az MKP helytállása tisztességes volt” – jelentette ki az MKP elnöke vasárnapi sajtóértekezletén Pozsonyban. Úgy vélekedett, hogy a párt politikai teljesítménye „figyelemreméltó” volt, s a küzdelemből „megerősödve került ki”.

Csáky megerősítette, hogy az MKP a nyolc megyei közgyűlésben összesen 40 mandátumot szerzett. A pártnak a Nyitra megyei közgyűlésben 13, a nagyszombatiban 11, a besztercebányaiban 7, a pozsonyiban 5, míg a kassaiban 4 képviselője lesz.

A szombati megyei választásokból az MKP levonta a maga számára a tanulságokat. „Az első, hogy ez a kormány leváltható. A másik, hogy szorosabb együttműködést akarunk kollégáinkkal a Szlovák Demokratikus és Keresztény Unióból (SDKU), illetve a Kereszténydemokrata Mozgalomból (KDH). A harmadik, hogy az úgynevezett szlovákiai magyar politikai színpadon csak egyetlen szubjektum van, s az az MKP” – húzta alá a pártelnök.

Csáky kellemes meglepetésnek minősítette az MKP eredményeit a dunaszerdahelyi és a komáromi járásban, míg úgy látja, hogy kissé visszaesett a galántai járásban. „Nyitra megyében többé-kevésbé sikerült stabilizálnunk a helyzetet” – vélte Csáky.

Ugyanakkor bírálóan szólt a Kassa megyei helyzetről, illetve választási eredményről. Elmondta: már felszólította az MKP megyei elnökét (Erdélyi Zoltán), hogy ajánlja fel lemondását. „Egyetlen megyében – Kassán – kénytelenek voltunk megállapítani, hogy visszaestünk” – szögezte le a pártelnök.

A Bugár Béla vezette konkurens Híd párttal kapcsolatban Csáky úgy nyilatkozott, hogy választási eredményük nem jó. „Egyetlen dolgot értek el: elbizonytalanították az embereket, s ártottak a magyar közösségnek” – hangsúlyozta Csáky Pál.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.