Bajnai Brüsszelbe utazik

Bajnai Gordon miniszterelnök csütörtök délután Brüsszelbe utazik az Európai Tanács ülésére – közölte a kormányszóvivő csütörtökön.

MNO
2009. 12. 10. 12:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szollár Domokos elmondta: az állam- és kormányfői csúcstalálkozó napirendjén szerepelnek a lisszaboni szerződés hatálybalépésével összefüggő egyes intézményi kérdések, az európai pénzügyi felügyeleti rendszer megerősítése, az unió 2010 utáni új versenyképességi stratégiája valamint az uniós polgárok biztonságát erősítő stockholmi program elfogadása.

Tájékoztatása szerint a koppenhágai klímakonferenciával összefüggő egyes nyitott kérdésekről, és az egységes európai álláspontról is tárgyalnak. A gazdasági válsággal kapcsolatos kérdések közül kiemelte, hogy téma lesz az állami beavatkozások mértéke is.

Hangsúlyozta: Magyarország álláspontja szerint erre szükség van addig, amíg be nem indul a gazdasági növekedés és el nem kezdődik a foglalkoztatás bővülése. Bajnai Gordon péntek délután utazik vissza Budapestre.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.