Kivezényelték a jégtörőket a Tiszára

A rendkívül hideg időjárás miatt az Észak-magyarországi Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Ékövízig) a hét elején készültségbe helyezte és kivezényelte jégtörő hajóit a Tiszára – tájékoztatta az igazgatóság árvízvédelmi osztályának vezetője pénteken az MTI-t.

MNO
2009. 12. 18. 9:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csont Csaba elmondta, hogy az igazgatóság – a korábbi évekhez hasonlóan – az idén is fölkészült a téli időszakban várható jeges árhullámok elleni védekezésre. Kifejtette: a hét hajó közül három a tokaji kikötőben, kettő Tiszadobon, további kettő a tiszalöki vízlépcső felvizén áll készültségben. A hajók december 15-től március elejéig állomásoznak bevetésre készen a kijelölt helyeken, biztosítva azt, hogy a télen várható jeges árhullámok károkozás nélkül vonuljanak le a Felső-Tiszáról és a Bodrog folyóról.

A hét jégtörő hajó csaknem 200 kilométernyi folyószakasz, valamint a tiszalöki vízlépcső jeges árvíz elleni védelmét szolgálja – tette hozzá. Mint mondta, a Tisza teljes hosszán és mellékfolyóin még nem indult meg a jégképződés, azonban a jelenlegi és a következő időszak hideg időjárása miatt számolni kell azzal. A zajló jég a szűk kanyarulatokban, a hidaknál és a zátonyoknál felrakódhat és jégtorlódást, jégtorlaszt, illetve jégdugót alakíthat ki, amely elzárhatja a víz útját, növelve a jeges árvizek kialakulásának veszélyét. A Tiszán legutóbb idén január közepén történt jégtörés Tiszadob és Tokaj között – jegyezte meg Csont Csaba.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.