Nőtt az MFB mérlegfőösszege

Várhatóan százmilliárd forinttal 1127 milliárd forintra nő az előzetes adatok szerint 2009 végére a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) Zrt. mérlegének főösszege az egy évvel korábbiról, miközben az adózás előtti nyereség 2,3 milliárd forint lesz, szemben az egy évvel korábbi 7,88 milliárd forinttal – közölte a bank az MTI-vel szerdán.

MNO
2009. 12. 16. 10:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A közlemény szerint az MFB saját tőkéje 138,7 milliárd forint az előzetes adatok szerint. A közlemény hangsúlyozza, hogy mind a három mutató meghaladja a tervezettet, a banküzemi költségek pedig a terv szerint alakultak. Az MFB 2009-ben 740 kis- és középvállalat hitelkérelmét hagyta jóvá 42 milliárd forint összegben, ami 16 százalékkal több az előző évinél.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.