M. Róbert ügyvédje másodlagosnak tartja a társadalom érdekét

Fenntartja korábbi kijelentését M. Róbert ügyvédje: az etikai szabályokat követve számára védencének érdeke az elsődleges a társadalom érdekével szemben. Dr. Lakatos Csilla az egyik kereskedelmi televízió hétfő reggeli műsorában beszámolt védence búcsúleveléről is.• Várható volt a maffiózó Magyar szökése?

MNO
2010. 01. 26. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Dr. Lakatos Csilla, a házi őrizetből megszökött M. Róbert ügyvédje és Dr. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke nyilatkozott a TV2 Mokka című műsorában a pénteki adásról, amelyben Lakatos azt tanácsolta védencének, hogy a jogerős ítélet megszületéséig ne adja fel magát.

Lakatos Csilla hétfő reggel elmondta, hogy fenntartja kijelentését és már elküldte a sajtó-helyreigazítást az érintett médiumoknak. Kifejtette, egy spontán műsor végén utoljára feltett kérdésre válaszolt és arra nem volt idő, hogy részletesen kifejtse a véleményét. Most megtette: hangsúlyozta, hogy M. Róbert írt egy búcsúlevelet, amelyben világossá teszi, azért választotta a szökést, mert nem akar úgy járni, mint Kaiser Ede, aki szintén ártatlanul ül évek óta börtönben.

Az ügyvédnő szerint M.-et nem kellett törvénysértésre biztatni, mert szabad akaratából döntött a távozás mellett. A búcsúlevélből az is kiderült, hogy nem fogja magát feladni, amíg a jogerős ítélet meg nem születik, mivel nem akar ártatlanul börtönbe kerülni. Az ügyvédnő szerint tájékoztatnia kellett védencét, ha az az érdeke, hogy ne adja fel magát az ítéletig. Arra a felvetésre, hogy a társadalom érdeke azt kívánja, a veszélyes bűnöző börtönbe kerüljön, azt válaszolta, az ügyvédi etikai szabályzat értelmében az ő elsődleges feladata az ártatlanság vélelmének figyelembevételével a védence védelme. Az általános elvárási normáknál fontosabb tehát a védenc érdeke.

Dr. Bánáti János, a Magyar Ügyvédi Kamara elnöke szakmailag helyteleníti az ügyvédnő pénteki nyilatkozatát, de abban nem foglal állást, hogy fegyelmi vétséget követett-e el Lakatos Csilla. Bánáti azért helyteleníti a bujkálásra buzdítást, mert nem tartozik a nyilvánosságra az ügyvédnő tanácsa. Úgy véli, rossz gyakorlat alakulna ki, ha a televíziós szereplés nyomán hivatalból indulna eljárás, de ha beadvány érkezik, akkor kötelességük eljárni. Hozzátette: ha történt is fegyelmi vétség, az nem olyan súlyú, hogy felmerülne a kamarából való kizárás.

Bekérik a TV2 pénteki adásának felvételét, és az alapján döntenek arról, hogy indítanak-e fegyelmi vizsgálatot – ezt a Magyar Nemzet keddi számában nyilatkozta Hlavács Imre, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Ügyvédi Kamara titkára.

A Népszabadság kedden arról írt, hogy M. Róbert szökésének hétvégéjén a kerületi rendőrök nagy része a BKV-sztrájk miatt máshol volt szolgálatban, az alparancsnokok pedig nem kértek erősítést. A lap információi szerint akik járőrként szolgálatban maradtak, nem kaptak olyan feladatot, hogy figyeljék a házat. A kormányközeli lap szerint hét személy ellen indul fegyelmi eljárás, két esetben látszik megalapozottnak a kötelességszegés szolgálatban katonai bűncselekmény gyanúja.

(TV2/MNO/Népszabadság/Magyar Nemzet)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.