Magyar buszok hódítják meg Finnországot?

A szeghalmi Csaba Metál Zrt. által gyártott 55 személyes midibusznak keres piaci lehetőségeket Finnországban hazája budapesti nagykövete.

MNO
2010. 03. 09. 20:33
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jari Vilén keddi, szeghalmi látogatását követően elmondta: személyesen győződött meg arról, hogy a magyar tulajdonban álló társaság busza minden tekintetben megfelel a szigorú finn műszaki és környezetvédelmi előírásoknak. A nagykövet vállalta, hogy megvizsgálják, a finn városokban milyen piaci lehetőségek kínálkoznak a buszok megvásárlására. Elmondta: Finnországban a települések működtetik a helyi tömegközlekedést, így egyes járatokon lehetőség mutatkozik a szeghalmiak által gyártott buszok beszállítására.

A nagykövet a sárréti térségben ellátogatott a német tulajdonban működő, már közel 400 főt foglalkoztató Kuka Robotics Kft.-hez is. A nagykövet a látogatás után aláhúzta: azért keresi fel a kelet-magyarországi régió kisebb térségeit, hogy meggyőzze a finn befektetőket, nemcsak Nyugat-, hanem Kelet-Magyarországon is érdemes befektetni.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.