Emberi jogi enciklopédiát készít az MTA

Emberi jogi enciklopédiát készít a Magyar Tudományos Akadémia Jogtudományi Intézete. Az olyan vitatott kérdések, mint az abortusz és az eutanázia esetében kellő távolságtartással mutatják be az eltérő álláspontokat.

MNO
2010. 04. 08. 8:29
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hiánypótló emberi jogi enciklopédia készül az MTA Jogtudományi Intézetében. Lamm Vanda, az intézet igazgatója az Mta.hu-nak nyilatkozva beszámolt róla, hogy 4-5 évet is igénybe vesz a kötet összeállítása, amelyben 200-240 tanulmány kap helyet többek között az emberi jogok eszmetörténeti alapjairól, belső és nemzetközi jogi kodifikációjáról, a különböző szintű és jellegű jogvédő intézmények kérdéséről.

Az intézet igazgatója szerint törekszenek arra, hogy a vitatott kérdésekben, például az abortusz és az eutanázia esetében a különböző álláspontokat a lehető legobjektívebben mutassák be. Kiemelte, hogy a legfontosabb precedensértékű ítéletek is megjelennek majd a kötetben, amely írásában csak az intézet 38 munkatársa vesz részt.

(mta.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.