Fésüs László akadémikus, a Debreceni Egyetem (DE) rektora és Paragh György, a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centrumának (DEOEC) elnöke elmondta, hogy az in vitro diagnosztikai tömb a 10,6 milliárd forintos uniós támogatásból és 1,2 milliárd forintos önrészből megvalósuló egészségügyi projekt első eleme. A mostani, több mint 2 milliárd forintos beruházással olyan központi laboratóriumi diagnosztikai központ jön létre, amelyben az országban egyedüliként megvalósulhat a személyre szabott medicina, így lehetővé válik az örökletes betegségek megállapítása és egyéni gyógykezelése is – mondta Paragh György professzor.
A központi laboratóriumba csőpostán érkeznek majd a minták a klinikákról, a vizsgálati eredményeket pedig számítógépeken bármelyik klinikán lekérhetik az orvosok. Az egészségközpont teljes, másfél évig tartó beruházása eredményeként új szájsebészeti központ épül, ahol megoldódik a fogyatékos gyerekek fogászati ellátása is – hangzott el a sajtótájékoztatón.
Márton Ildikó tanszékvezető egyetemi tanár figyelmeztetőnek nevezte, hogy egy 27 országban készült felmérés szerint a szájüregi daganatok okozta haláleseteket tekintve Magyarország az első helyre került, s a legrosszabb a helyzet az észak-alföldi régióban. Ezen túlmenően a beruházás eredményeként európai színvonalúvá alakítják a jelenleg évi háromszáz beteget ellátó bőrklinikai égési centrumot, a szemészeti klinikán pedig lézeres szaruhártya-átültető központot hoznak létre.
A gyermekgyógyászati intézet fejlesztésével a gyermekintenzív részleg újul meg, az új belgyógyászati tömbben központi intenzív és központi sürgősségi osztályt alakítanak ki, elsősorban a rosszindulatú vérképző szervi megbetegedések – leukémiák, limfómák – ellátására, gyógyítására – hangzott el a laborépület alapkőletételét megelőző sajtótájékoztatón.
(MTI)

Valóra vált minden szülő rémálma Békéscsabán