Hétezer kilónyi tartós élelmiszerrel segítik a rászorulókat

Salgótarjánban 1600 rászoruló kap élelmiszer-adományt, a mintegy hétezer kilónyi tartós élelmiszert csütörtökön, pénteken és szombaton osztják ki – tájékoztatta az Egészségügyi-Szociális Központ igazgatója szerdán az MTI-t.

MNO
2010. 06. 30. 13:24
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A központ a Magyar Élelmiszerbank Egyesület pályázatán jutott a lisztet, spagettit, kekszet és kristálycukrot tartalmazó élelmiszersegélyhez – mondta Peleskei-Balázs Rita. Az 1600 támogatottat az adósságkezelési szolgálat, védőnők és családgondozók segítségével választották ki. Az összesen 7056 kilónyi csomagokat a polgárőrség közreműködésével az Egészségügyi-Szociális Központban osztják ki.

Az intézmény második alkalommal segít ilyen módon a rászorulókon, a múlt év őszén 1447-en kaptak élelmiszert. Peleskei-Balázs Rita kiemelte, hogy egyre nagyobb számban jelentkeznek a központ adósságkezelési szolgálatán olyanok is, akiknek van munkahelyük, de keresetükből már nem tudják fizetni a rezsiköltséget.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.