Készek tárgyalni – csak nem most

Irán kész tárgyalni a Nyugattal nukleáris programjáról, de csak augusztus vége felé – mondta Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök hétfőn.

MNO
2010. 06. 28. 19:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ahmadinezsád kijelentette: a késleltetéssel az a célja, hogy megbüntesse a nagyhatalmakat az újabb gazdasági szankciókért, és megtanítsa őket arra, hogy miként kell beszélni egy másik nemzettel. Az iráni elnök szeretné, ha a „bécsi csoportot” alkotó Amerikai Egyesült Államok, Oroszország, Franciaország és a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség kiegészülne Brazíliával és Törökországgal, azaz a két ország is részt venne az atomdossziéval kapcsolatos tárgyalásokon.

Ahmadinezsád a májusban Törökországgal és Brazíliával elért teheráni megállapodás alapján tárgyalna a nagyhatalmakkal az uráncseréről. „A megbeszélések valószínűleg Mordad hónap végén (augusztus 22.), a Ramadán (böjti hónap) közepén kezdődnek majd” – felelte Ahmadinezsád egy sajtótájékoztatón elhangzott kérdésre.

Az iráni elnök a szankciókkal kapcsolatosan figyelmeztette a Nyugatot, hogy megtorolják azt, amennyiben hajóikat megállítják és átvizsgálják.

Az ENSZ Biztonsági Tanácsa június 9-én újabb büntetőintézkedéseket fogadott el az iszlám köztársaság ellen. A Nyugat azzal vádolja Iránt, hogy a békés célú nukleáris programról beszél ugyan, de atomfegyvert fejleszt ki.

(bumm.sk)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.