Ausztriába érkezett a hajóbalesetet szenvedett diákcsoport

Bécsbe érkezett az Egyesült Államokból az a mosonmagyaróvári diákcsoport, amelynek két tagja egy hajóbalesetben életét vesztette múlt szerdán Philadelphiában – értesült az MTI a Győr-Moson-Sopron megyei város önkormányzatának egyik vezetőjétől.

MNO
2010. 07. 14. 5:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az információ szerint kevéssel este tíz óra előtt a Bécshez közeli Schwechat repülőterén landolt az a gép, amelynek fedélzetén a csapat érkezett. A balesetben eltűnt 16 éves diáklány és az egykor szintén a mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnáziumban tanuló 20 éves fiú holttestét magyar idő szerint pénteken délután találták meg, nem messze a tragédia helyszínétől.

A hírre Mosonmagyaróváron azonnal fekete zászlókat tűztek ki, másnap itt és a tragédia helyszínén is megemlékeztek az áldozatokról. A 11 fiatal és két kísérő tanár háromhetesre tervezett nyelvoktatáson vett részt. Az eredeti tervek szerint még tíz napot töltöttek volna a tengerentúlon. Hansági Károly, a gimnázium igazgatója már a baleset másnapján azt közölte az MTI-vel: több diák is jelezte, hogy idő előtt szeretne hazautazni.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.