15 áldozatot követelt az ítéletidő Közép-Európában + Képek

A szombati viharok miatt legalább tizenöt ember vesztette életét Közép-Európában. Helyenként egy havi csapadék, 100 mm eső esett.

MNO
2010. 08. 08. 16:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ciklon okozott csapadékos, zivataros időt Közép-Európában az elmúlt két napban. A viharok hazánkban is komoly károkat okoztak pénteken. Kidőlt fákhoz, megrongálódott házakhoz, leszakadt villanyvezetékekhez várták a tűzoltók segítségét.




Szombaton Lengyelországban, Németország egyes részein és Csehországban okoztak további gondokat a viharok. A felhőszakadások több vízfolyás hirtelen megáradását eredményezték. Legalább tizenöten haltak meg a viharok következtében. Többeket az áradások sodortak el. Litvániában egy 22 éves nő kempingezés közben halt meg, amikor a sátrára zuhant egy fa. A több ezer ember evakuálásában és a károk helyreállításában a katonaság is részt vesz.



A térségben többfelé egy havi csapadékmennyiség hullott le 24 óra alatt. Egyes helyeken 100 mm esett a felhőszakadásokból.




Fotók: Reuters


Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.