4 millió fontot vágott ki készpénzben az asztalra

Rekordösszegű, több mint 4 millió fontos bérleti díjat fizetett készpénzben a Chanel világhírű divatmárka a londoni Bond Street egyik üzlethelyiségéért, amely a tervek szerint a márka londoni zászlóshajója lesz.

MNO
2010. 08. 01. 18:19
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A készpénzben fizetett bérleti díj rekordját korábban a Miu Miu divatcég tartotta. A Chanel 25 évre kötelezte el magát. Szakértők szerint a megállapodás újabb bizonyítéka annak, hogy London előkelő vásárlóutcáit nem érte el a válság. A forgalom a vastag pénztárcájú tengerentúli vevőknek köszönhetően nem csökkent, és a font alacsonyabb árfolyamfekvése is lendített a vásárlói kedven a szakértők szerint.

A Chanel új üzlete épp a Louis Vutton új boltjával szemben található, a verseny így tovább éleződik a két francia márka között. A McLaren sportautó-gyártó sem sajnálta a pénzt, a cég a One Hyde Park földszinti részét bérelte ki, hogy még közelebb kerüljön a tehetős vásárlókhoz. Szakértők szerint a csökkenő eladásokról beszámoló luxusmárkák is úgy vélekednek, hogy nem mondhatnak le a világhírű vásárlóutcákon való jelenlétükről. Ez csak még tovább erősíti a Bond Street és a West End más híres környékeinek eredményeit.

(MTI)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.