SZOLNOKI MÁV FC–PAKSI FC 3-1 (2-0)
2010. augusztus 14., Szolnok, Tiszaligeti-stadion, 2500 néző. Vezette: Kovács J. Z.
Szolnok: Tarczy – Schindler, Hegedűs Gy., Pető Z. (Vörös, sz.), Hevesi-Tóth – Búrány, Molnár Z., Tchami (Koós, 64.), Remili – Alex (Lengyel, 69.), Pisanjuk. Vezetőedző: Vágó Attila .
Paks: Csernyánszki – Sifter, Éger, Fiola, Csehi T. (Gévay, sz.) – Bartha (B. Tóth, 75.), Sipeki, Böde (Lisztes, 11.), Heffler T. – Montvai, Kiss T. Vezetőedző: Kis Károly.
Gólszerző: Alex (22.), Remili (45. – 11-esből), Lengyel (92.), ill. Sipeki (63.).
Ennél jobban nem is kezdhetett volna hazai pályán a Szolnok együttese, amely már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert a Pakssal szemben. Az élvonalba több mint hat évtized után visszatérő MÁV FC első találatát a brazil Alex szerezte (1-0), majd Remili büntetőből növelte az újonc előnyét (2-1). A második játékrész közepén Sipeki szép lövésével közelebb lépett a Paks (2-1), de a csereként beállt Lengyel a ráadás pillanataiban végleg eldöntötte a mérkőzést (3-1).
MTK BUDAPEST–VIDEOTON FC 0-3 (0-1)
2010. augusztus 14., Budapest, Hidegkuti Stadion, 1000 néző. Vezette: Bede.
MTK: Szatmári Z. – Vukadinovics, Sütő, Szekeres A., Vadnai (Ladányi, 68.) – Pintér Á., Pátkai – Szabó Á. (Skriba, 65.), Kanta J., Pál A. – Tischler (Eppel, 76.). Vezetőedző: Garami József.
Videoton: Tujvel – Andics (Hidvégi, 32.), Horváth G., Lipták, Lázár – Nagy D., Farkas B., Sándor Gy., Polonkai (Vasziljevics, sz.) – Alves, G. Vujovics. Vezetőedző: dr. Mezey György.
Gólszerző: Alves (10., 51.), Vasziljevics (63.).
A Vasas után újabb fővárosi ellenfelét győzte le 3-0-ra a Videoton, amely egyre inkább kezd magára találni a nyitó fordulóbeli botlása után. A bajnoki címre törő fehérvári gárda a brazil Alves duplájával, valamint Vasziljevics góljával nyert az MTK otthonában, közel egy óra alatt pontot téve a találkozó végkimenetelére. A Vidi sikerének értékét növeli, hogy az eddig hibátlan kék-fehéreket idegenben tudta megverni.
DEBRECENI VSC-TEVA–KECSKEMÉTI TE-ERECO 6-2 (2-0)
2010. augusztus 14., Debrecen, Oláh Gábor utca, 5500 néző. Vezette: Farkas Á.
DVSC: Malinauskas – Bernáth, Komlósi, Mijadinoszki, Laczkó – Kulcsár T. (Varga J., 54.), Kiss Z., Szakály P. (Dombi, 76.), Czvitkovics – Coulibaly, Kabát. Vezetőedző: Herczeg András.
KTE: Holczer – Némedi (Simon A., 67.), Balogh B., Lambulics, Farkas I. – Bori, Litsingi, Ebala, Szavics (Csukics, sz.) – Csordás (Foxi, sz.), Tököli. Vezetőedző: Urbányi István.
Gólszerző: Kiss Z. (18.), Kabát (33., 86.), Czvitkovics (47., 84., 90.), ill. Foxi (49., 74.).
Kiállítva: Tököli (78.), Kiss Z. (88.).
Valóságos gólparádénak lehettek szemtanúi a debreceni stadionba kilátogató nézők. A Loki először Kiss Zoltán bombaerős lövésével vezetett, ezt Kabát duplázta meg az első félóra végén Kulcsár remek átadása után. A szünet után sem állt le a debreceni henger, Czvitkovics is feliratkozott a gólszerzők közé (3-0), ám a Kecskemét hamar szépített a Csordás helyére beállt Foxi révén (3-1), sőt a közép-afrikai játékos a hajrához közeledve megszerezte második találatát is (3-2). Ekkor még úgy tűnt, izgalmas negyedóra vár még a csapatokra. Az izgalom végül elmaradt, hiszen a DVSC hat perc alatt háromszor is mattolta Holczer Ádámot, magabiztossá téve hazai győzelmét. A sikerből Czvitkovics Péter mesterhármassal vette ki a részét, míg a nemrég még mellőzött Kabát Péter duplázott, s már három találatnál jár a szezonban.
A mérkőzés krónikájához tartozik még három kiállítás is: először a vendégek mesterét, Urbányi Istvánt küldte el a kispadtól Farkas játékvezető, tíz perccel később Tököli mehetett zuhanyozni, végül Kiss Zoltán „egyenlítette ki” a létszámot a zöld gyepen. A Kecskemét így három vereséggel kezdte a szezont.
KAPOSVÁRI RÁKÓCZI FC–HALADÁS FC 1-0 (1-0)
2010. augusztus 14., Kaposvár, 1500 néző. Vezette: Szabó Zs.
Kaposvár: Kovács Z. – Okuka, Gujic, Grúz, Zsók – Pavlovics, Kulcsár K. (Peric, 79.), Balázs B., Szepessy (Zsolnai, 56.) – Dzsavad (Godslove, 90.), Pedro. Vezetőedző: Sisa Tibor.
Haladás: Rózsa – Schimmer, Lengyel, Guzmics, Tóth P. – Ugrai, Molnár B., Simon Á. – Nagy G., Oross (Rácz, 75.), Iszlai (Kovács I., 69.). Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerző: Dzsavad (8.).
A jó kezdés végül győzelmet ért a Kaposvárnak, pedig a találkozón inkább a Haladás akarat érvényesült. A három pontot érő gólt a marokkói Dzsavad lőtte, aki a 8. percben szép lövést eresztett meg a felső sarokba. A Rákóczinak tehát sikerült kijavítania az elmúlt fordulóban esett csorbát, a Haladásnak viszont csak nem akar összejönni a győzelem, sőt, a szombathelyiek még gólt sem lőttek ebben a szezonban.
SIÓFOK FC–ÚJPEST FC 1-1 (0-0)
2010. augusztus 14., Siófok, Révész Géza utca, 5000 néző. Vezette: Fábián.
Siófok: Molnár P. – Fehér Zs., Tusori, Graszl K., Novák – Kocsis, Kecskés (Roni, 69.), Ludánszki, Délczeg (Tóth R., 78.) – Sowunmi, Thiago. Vezetőedző: ifj. Mihalecz István.
Újpest: Balajcza – Szokol (Kiss Z., 60.), Takács Z., Vermes, Pollák – Simek, Mitrovics, Egerszegi (Tajthy, 78.), Simon K. – Rajczi, Sitku (Böőr, 73.). Vezetőedző: Mészöly Géza.
Gólszerző: Graszl K. (51. – 11-esből), ill. Tajthy (85.).
Most sem sikerült a maga javára fordítani a mérkőzést a Siófok gárdájának, pedig az újonc Graszl Károly büntetőjével a hajrá legvégéig vezetett, s lelkes játékának köszönhetően újabb helyzetei is akadtak az Újpest ellen. Ám a lila-fehérek végül mégiscsak lecsaptak az egyik pontra, mégpedig az alig hét perce pályán lévő Tajthy Tamás óriási góljával. Mészöly Géza fiatal együttese így továbbra is veretlen a bajnokságban.