The New York Times (nytimes.com)
Legújabb filmje vetítésén tiltakoznak a kaliforniai állami alkalmazottak kormányzójuk ellen – írja a The New York Times. Az Arnold Schwarzenegger munkájával elégedetlen közszolgák a The Expendables című hollywoodi akciómozit játszó filmszínházaknál demonstrálnak majd.
Kalifornia az egyik legnagyobb pénzügyi nehézségekkel küzdő állam, így a republikánus kormányzó folyamatosan költségcsökkentő intézkedésekhez kénytelen folyamodni: többek között sorozatosan fizetés nélküli szabadságra küldi az állami dolgozókat. Schwarzenegger és a körülbelül 150 ezer közszolga között állóháború alakult ki: a kormányzó elvárja, hogy a dolgozók az állam pénzügyi stabilitásáért vállalják ezt az áldozatot, a munkások azonban erre – érthetően – nem szívesen hajlandóak.
„Az állami alkalmazottak sorozatosan kénytelenek kevesebb pénzért elvégezni a munkát, miközben a kormányzó mozis karrierjét építgeti – nyilatkozta Jim Zamora szakszervezeti vezető. – Valódi arculcsapás ez Schwarzenegger részéről”. A dolgozók jogi úton igyekeznek érvényt szerezni igazuknak, mivel szerintük a kormányzó jogköre szerint nem rendelhet el fizetés nélküli szabadságot. Az ügyben dönteni hivatott Steven A. Brick bíró úgy fogalmazott, a szabadságok kiosztásának gyakorlata „komoly aggályokat vet fel”, a végső döntés meghozataláig ezért felfüggesztette a gyakorlatot. Az állam ügyvédei fellebbeztek a felfüggesztés ellen.
Akármi is lesz azonban a jogi huzavona vége, a szakszervezetek igyekeznek nyomást gyakorolni a volt Terminátorra. A politikai karrierje kezdete óta a színészettel felhagyó Schwarzenegger hosszú idő óta először jelenik meg a vásznon az Expendables-ben – ez még annak ellenére is jelentős esemény, hogy aprócska szerepe még a stáblistán sem került említésre. A szakszervezetek szerint a taktika egyszer már sikeresnek bizonyult: a film augusztus 3-i vetítésén megjelenő kormányzó a demonstráló tömeget látva inkább a hátsó ajtót választotta. Schwarzenegger szóvivője szerint a sztár „biztonsági megfontolásból” surrant be a moziba – ez „gyakran megesik”.
A The Expendables a nyár egyik legnagyobb kasszasikerének ígérkezik, a vendégszereplő kormányzó mellett olyan akciósztárok kaptak benne szerepet, mint Sylvester Stallone, Jet Li vagy Jason Statham.
The Guardian (guardian.co.uk)
Tony Blair dedikálja memoárjait – maximális biztonsági intézkedések közepette – írja a The Guardian. Nagy-Britannia volt munkáspárti miniszterelnöke a londoni Waterstone’s könyváruházban fogja dedikálni „A Journey” – azaz „Utazás” című könyvét szeptember elején – a rajongókat azonban az ex-kormányfő mellett szigorú biztonsági intézkedések várják.
A vásárlók nem fotóztathatják le magukat Blair-rel, sőt, maga az aláírás sem személyesen történik majd. Minden megjelenő személy táskáját, csomagját, mobiltelefonját és kameráját szigorú ellenőrzésnek vetik majd alá, és a Munkáspárt egykori vezetője csupán fejenként két könyv aláírására lesz hajlandó – ráadásul csak abban az esetben, ha a kérdéses rajongó bizonyítani tudja, hogy az Utazást aznap reggel vásárolta a Waterstone’s-ban.
Az a kitartó rajongó, aki mindezen nehézségeken átverekszi magát, karszalagot kap – ez azonban a kiadó figyelmeztetése szerint „még nem garantálja, hogy Mr. Blair valóban aláírja a példányát”.
Az „Utazás” szeptember elsején jelenik meg, Blair a hírek szerint 4,6 millió font előleget kapott a könyvért.
A levél, mely után Bizánc önmagát falta fel















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!